Vianoce sa blížia. Pivovary spustili „kufríkové“ preteky

Regál

Vianoce a pivo idú dokopy a pivovary to veľmi dobre vedia. Najmä tie väčšie, ktoré sa o priazeň zákazníkov usilujú hlavne v supermarketoch. Práve tam môžete v týchto dňoch nájsť pomerne širokú ponuku pív v tzv. kufríkoch. Pivovary na sviatky pripravili výber svojich pív a ponúkajú ich v darčekových krabiciach. Výhodou nie je len cena, ale niekedy aj špeciálne pivo či pohár. My sme navštívili Tesco a pozreli sa na to, čím lákajú naše či české pivovary.

Pivné kufríky nie sú pred Vianocami ničím novým. Pivovary ich na slovenský trh uvádzajú pravidelne každý rok. Takáto forma balenia sa stala populárna a niekoľkokrát do roka ju využíva aj napríklad obchodný reťazec Lidl. Ten slovenský pivárom ponúka výber českých pív.

Zlatý bažant - Ležiak
Slovenský Heineken chce lákať na svoju vlajkovú loď – ležiak. K 7 pivám ponúka aj pohár.
Šariš 12
Šariš tento rok spustil kampaň, kde (nielen) po Slovensku jazdil špeciálnym autobusom. Ten použil aj pri balení svojho ležiaka. Podobne ako Heineken aj on ponúka pivný pohár.
Urpiner 2
Bokom nechce zostať ani Banskobystrický pivovar. Naš štvrtý najväčší pivovar vsadil na pestrosť. V jedne škatuli nájdete štvoricu pív, ktoré varia pod Urpínom.
Pilsner Urquell
Ponuku na pultoch našich obchodov rozširujú aj české značky. Krabica Pilsner Urquell obsahuje sedem kúskov a jeden krígeľ. Obdobné balenie s plechovkami nájdete aj v Lidli.
Šariš Tmavý
Šariš Tmavý sa v takomto balení objavuje pred sviatkami už dlhé roky. Pivovar láka v balení aj na pohár.
Bernard Sváteční
Bernard ma medzi bežnými slovenskými pivármi celkom slušné meno. Aj on pripravil na sviatočné obdobie pivnú škatuľu. Sedemkrát je v nej zastúpený Sváteční Ležák a jedenkrát Bohemian Ale.
Bohemian Ale
Bohemian Ale nájdete aj v druhom kufríku. Ten je monotematický a ponúka len túto českú verziu belgického piva. Tento kufrík je zaujímavý tým, že ponúka až dva poháre.
Medový Porter
Už tretíkrát. Pôvodne mal Heineken Slovensko zaujímavú tradíciu uvádzať na predvianočný trh špeciál. Už tretí rok však túto tradíciu poruší, keď si zopakuje Medový Porter. A mnoho z nás nebude ľutovať. Toto pivo patrí medzi to najlepšie, čo z nášho najväčšieho pivovaru za posledné roky vyšlo.

 

PS: Ospravedlňujeme sa za zlú kvalitu fotiek, ale so zrkadlovkou sme sa po obchode neodvážili behať 🙂