Toto je pre nás vianočná tradícia na jednotku (Kokosová kulička, 2023)

Raven - Kokosová kulička

Pivovar Raven nájdete v Plzni. Založili ho v roku 2015 a za ten čas sa stihol presadiť aj na slovenskom trhu. Nám sa páči, že pivovar myslí aj na Vianoce. Dôkazom je aj pivo s názvom Kokosová kulička. K pivu sa každoročne vraciame.

Pivovar predstavuje pivo nasledovne: „Často nám vyčítate, že sme málo „tradiční“. Preto sme sa rozhodli opýtať našich babičiek na tradičné staročeské vianočné recepty a upiekli podľa nich sériu vianočných cukroviniek. Celkom to nakladá. Každopádne Vianoce majú byť veselé!“

Názov piva: Kokosová kulička 2023

Pivovar: Pivovar Raven

Druh piva: Imperial Porter

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  7,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, ovsené vločky, laktóza, chmeľové produkty, vanilka.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých sedem eur.

Farba: Čierna.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia kávy, kakaa, čiernej čokolády a kokosu.

Chuť: Sladový základ je na obsah alkoholu nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, kokosu, toastu, tmavej čokolády a vanilky. Horkosť je platonická, doznievanie kávovo-kokosové.

8/10

Zhrnutie

Tak toto je vianočné pitie. Kokos sa pekne hlási o slovo, nedominuje však, len pekne rozvíja kávové a čokoládové tóny. Baví vyskladanie, hutnosť aj piteľnosť. Za nás je to osmička. Určite pivo, ktoré sa oplatí kúpiť a ochutnať. Takto si predstavujeme pitie na vianočné obdobie. Hutné, iskrivé s niečím, čo pekne rozvíja celkový dojem.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.17/10 (3 hodnotení)