Kultové pitie z Belgicka, ktoré nesklamalo (Delirium Tremens, 2024)

Brouwerij Huyghe - Delirium Tremens

Dnes ochutnáme pivo, ktoré patrí do pomyselnej siene slávy belgického pivovarníctva. Pivo s názvom Delirium Tremens totiž preslávilo pivovar Brouwerij Huyghe aj ďaleko za hranicami krajiny. Pivovar založili v roku 1906m keď Leon Huyghe kúpil existujúci pivovar v Melle. Pivovar spočiatku varil ležiaky, neskôr sa však začal orientovať na belgické špeciály.

Pivo s názvom Delirium Tremens sa preslávilo aj etiketou, na ktorej je ružový slon. Pivovar musel s touto etiketou riešiť aj problémy. Istý čas bola v USA dokonca zakázaná, keď ju úrady považovali za príliš provokatívnu s tým, že motivuje zákazníkov k nadmernému pitu.

Názov piva: Delirium Tremens

Pivovar: Brouwerij Huyghe

Druh piva: Strong Blond

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  8,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky,

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná s hutnejšou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, korenín, chlebnatosti aj ovocia.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladu, karamelu, medu, keksíkov, koriandru a ďalších korenín. Horkosť je nevýrazná, doznievanie pikantno-korenisté.

8/10

Zhrnutie

Hutné, iskrivé a hrejivé pitie. Baví hlavne mnohorozmernosť tohto kúsku, ktorý v každom dúšku ponúka niečo nové. Alkohol je pekne schovaný, celkové vyskladanie výborné. Za nás je to ukážkové belgické pitie a osmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (2 hodnotení)