Vianočný ležiak od BrewDogu? Škrabali sme sa po hlave (Elf)

BrewDog - Elf Lager

Dnes ochutnáme pivo, ktoré nesie meno Elf Lager. Na trh ho uviedol škótsky pivovar BrewDog. Pivovar toto pivo predstavil nasledovne: „Všetci máme svoje obľúbené vianočné filmy. Elf, milá vianočná klasika, práve oslávil 20 rokov. Na oslavu tohto sviatočného majstrovského diela sme uvarili limitovanú edíciu 4,5 % ležiaka, ktorý je jasný a svieži a je druhým najlepším spôsobom, ako šíriť vianočnú náladu hneď po hlasnom spievaní!“

Názov piva: Elf Lager

Pivovar: BrewDog

Druh piva: Ležiak

Krajina: Škótsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za plechovku s objemom 0,33 litra sme zaplatili 2,50 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia sladu a korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladu, medu aj náznakov masielka. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisté.

6/10

Zhrnutie

Vždy sa snažíme k pivu pristupovať bez predsudkov a pokiaľ sa dá, čo najviac objektívne. Niekedy pomôže slepá degustácia. Ak by sme toto pivo týmto spôsobom degustovali, asi by sme neuhádli, že ide o pivovar, ktorý sa snaží prezentovať „trocha iným pivom“. Pivo má mnohé znaky europiva. Pôsobí prázdnejšie, od bežnej produkcie ho odlišuje o čosi viac korenistejší rozmer. Piteľnosť je dobrá, ale prečo je toto pivo označované za vianočné? Za nás to bude šestka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)