Vianočný pohľad na pivo od Sibeerie (Sweet Baby Jesus)

Príbeh českého pivovaru Sibeeria je vhodné si pripomenúť. Majitelia českého kočovného pivovaru Sibeeria sú v pivovarníckej branži pomerne známi. Rusi si v Prahe založili podnik Beer Geek, ktorý patrí medzi to najlepšie nielen u susedov. Nezostali však len pri čapovaní piva. Ako už bolo napísané, stoja aj za kočovným pivovarom, ktorý do roku 2014 niesol názov BeerLab. Keďže podobný pivovar už nájdete v Poľsku, rozhodli sa ho premenovať. My si z ich produkcie ochutnáme kúsok s názvom Sweet Baby Jesus. Už názov napovedá, že ide o kúsok venovaný vianočnému obdobiu.

Názov piva: Sweet Baby Jesus

Pivovar: Sibeeria

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 13,5°

Obsah alkoholu: 5 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, laktóza, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,5 eura.

Farba: Čierna, nič viac.

Pena: Nadýchaná, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, pripečenej hrianky a tmavej čokolády.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu pripálenej hrianky, tmavej čokolády aj náznakov karamelu či vanilky. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Tomuto pivu by pristalo viac grádov. Chuťovo akoby neponúkalo všetko, čo by mohlo. Začínajúc hutnosťou, pokračujúc cez iskrenie až po celkovú lahodnosť. Ide však o nadpriemerné pivo, ktoré sa drží štýlu a ponúka v celkom pekne vyskladané telo. Za nás je to sedem bodov. Pokojne ochutnajte. Za daný pivovar sme však pili aj lepšie kúsky.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.95/10 (10 hodnotenie)