Návrat po štyroch rokoch (77 Luftballons)

Z prvého Salónu Piva, ktorá sa uskutočnil ešte v septembri 2014, sme si odniesli viacero pivných zážitkov. Veľmi vysoko bolo aj pivo, ktoré čapoval vtedy ešte celkom neznámy pivovar Unorthodox Brewing. Nieslo meno 77 Luftballons a od konkurencie sa odlišovalo hlavne horkosťou. Po takmer štyroch rokoch sa pivovar vrátil k tomuto pivu a na sociálnej sieti ho pripomenul nasledovne: „Na prvom Salóne Piva v 2014 sme spolu s Wendigom čapovali aj jeho nemeckého brata, 77 Luftbaloons, IPU s rovnakou receptúrou čo sa týka použitých sladov a kvasníc, no pozmenili sme chmelenie a miesto amerických chmeľov sme použili nové nemecké – Polaris, Mandarinu Bavariu, Huel Melon a Hellertau Blanc.“

Názov piva: 77 Luftballons

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v pivovare Sessler)

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14 %

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzeňský, mníchovský, Carared), chmeľ (Polaris, Hellertau Blanc, Huel Melon, Mandarina Bavaria), kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili tri eurá.

Farba: Jantárová. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Držala si tvar a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia citrusov, obilia a lesného ovocia.

Chuť: Sladová linka je primeraná. V strede nájdete kombináciu citrusov, ríbezlí, granátového jablka i karamelu. Koncovka je horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Prvé dojmy sú také všelijaké. Odrody chmeľu, ktoré boli použité v tomto pive, nie sú v našich končinách bežné a prvé dúšky tak môžu prekvapiť. Najmä stred piva ponúkne predstavenie červeného a záhradného ovocia. Citrusy sú v úzadí, čo pri daných chmeľoch nie je nič nezvyčajné. Horkosť je výrazná a určite je to pozitívna stránka tohto kúsku. Celkovo je to za 7,5 bodu. Nezvyčajný a piteľný kúsok. Na výčape musí byť zážitok ešte väčší.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.88/10 (8 hodnotenie)