Vyberte najobľúbenejší kočovný pivovar Slovenska

Kočovný pivovar - anketa o Najobľúbenejší pivovar Slovenska.

Deviate hlasovanie v ankete Najobľúbenejší pivovar Slovenska bude posledné pred veľkým finále. Tentokrát budete vyberať spomedzi pivovarov, ktoré nemajú vlastnú technológiu. Na Slovensku ich zvykneme nazývať kočovné, alebo aj lietajúce pivovary.

Kočovné pivovary

Zostavovanie tohto zoznamu bolo nesmierne zložité, keďže kočovný pivovar si môže zriadiť praktický každý. V tomto smere vám chceme poďakovať, že ste nám pomohli zostaviť nasledujúci zoznam.

Sú v ňom aj pivovary, ktoré síce vystupujú ako kočovné, skôr by sme ich mohli nazvať kontraktačné. Ide o také firmy, ktoré si pivo len nechávajú variť a predávajú pod vlastnou značkou. Každopádne, rozlíšiť úroveň zapojenia sládkov do procesu varenia je ťažké, preto sme do zoznamu zaradili viac-menej všetky pivovary a značky, ktoré boli prítomné na trhu.

Aj budúce kamenné pivovary

V zozname sú aj kočovníci, ktorí už majú aj vlastné pivovary, stále ich však nemajú oficiálne otvorené. Aj preto sa objavili v tomto zozname. Hlasovanie začalo vo štvrtok 28.11. o 05:00 a potrvá do 4. decembra 21:59. Výsledky vyhlásime 6. decembra.

Hlasovanie skončilo. Bude podrobené kontrole a revidované. Objavili sme podvodné hlasy.