Výborné pivo. Aj spredu, aj zozadu (Jeleňovi pivo nelej)

padre-craft-brewery-jelenovi-pivo-nelej

Prvý nástrel: Na malých pivovaroch je dobré to, že keď majú nejaký nápad, veľmi rýchlo ho vedia zrealizovať. Nemusia rozmýšľať nad marketingom či ďalšími vecami, ktoré riešia pivní giganti. Len navaria a hodia to na trh. A bavia sa pri tom. Inak si ani nevieme vysvetliť pivo Jeleňovi pivo nelej. Prečo? Skúste názov piva prečítať naopak. Slovnú hračku v názve svojho piva využil kočovný pivovar Padre Craft Brews. Ide o štýl Saison, ktorý sládok pivovaru obľubuje.

Názov piva: Jeleňovi pivo nelej

Pivovar: Padre Craft Brews (navarené v pivovare Kaltenecker)

Druh piva: Saison

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 5,3%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo kúpite vo viacerých pivotékach. Stojí okolo dvoch eur.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný (ale pasterizovaný) kúsok.

Vôňa: Zachytíte grep, mandarínku, koriander, korenisté podtóny i kvasinky.

Pena: Jemná, zložená z bubliniek. Trocha vystúpala a celkom rýchlo padala. Pohár pekne krúžkovala.

Chuť: Pivo začína nevtieravo, jemne. V strede vyskočí ovocná zložka. Našli sme grep, mandarínku, červený pomaranč či koriander. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Ľahké, osviežujúce a prudko piteľné pivo. Tóny sú pekne vyskladané a zapadajú do seba ako skladačka puzzle. Úvod je pritom nevýrazný, svoje hlavné silné stránky ukazuje až v strede. Ovocný stred sa pekne kombinuje s horkastým záverom. Tóny neukazujú svoje plné výkony, ale to pomáha piteľnosti. Koncovka je príjemne horkastá. Silnou stránkou je priamočiarosť a nešpekulovanie. Dávame silných 7,5 bodu. Možno je to aj aktuálnym nastavením, ale nám toto pivo zapasovalo. Je ľahké a piteľné. Palec hore za tento kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.71/10 (7 hodnotenie)