Výčap v každej izbe, BrewDog otvára svoj hotel

DogHouse, brewDog, hotel, pivný hotel

Skalní pivári a fanúšikovia škótskeho pivovaru BrewDog by mali zbystriť pozornosť. Už zajtra 27. augusta otvára v americkom Columbuse svoje brány prvý pivný hotel tejto značky. The DogHouse Columbus je prvým pivným hotelom situovaným priamo v pivovare.

Všade pivo

O tom, že zakladatelia pivovaru James Watt a Martin Dickie snívajú o vstupe do hotelierstva, sa vedelo už skôr. Už v priebehu roku 2017 spustili crowdfundingovú kampaň, ktorej cieľom bolo vyzbierať 75-tisíc dolárov na zriadenie hotela pri ich americkom pivovare. Zbierka nakoniec prevýšila všetky očakávania, keď od fanúšikov vyzbierali 324-tisíc dolárov.

Hotel odpočítava posledné hodiny do otvorenia. Na návštevníkov čaká 32 hotelových izieb vrátane ôsmich luxusných apartmánov. Súčasťou každej izby je výčap s pivom Punk IPA, ale aj dve chladničky naplnené po okraj pivom značky BrewDog. Kým prvá je klasická, podobne ako v mnohých bežných hoteloch, druhá je umiestnená v sprche.

Každý izba je inak tematicky zariadená a vždy sa točí okolo produktov škótskeho pivovaru. Cieľom majiteľov pivovaru bolo vytvoriť akýsi „pivný Disneyland“, keď súčasťou komplexu je aj pivné múzeum, pivné kúpele, či reštaurácia zameraná na párovanie jedla a piva.

Pribudne aj ďalší

A čo tento pivovarský sen stojí? Za klasickú izbu zaplatíte od 162 dolárov (v prepočte 140 eur) za noc. V tejto sume máte pritom večeru. Luxusnejší apartmán začína na sume 284 dolárov (asi 245 eur). Len na doplnenie, kto by mal v izbe málo piva, ubytovaný je priamo v pivovarskom komplexe.

Nezostane však len pri americkom pivovare tejto značky. Už na budúci rok by mal pribudnúť aj ďalší hotel v škótskom regióne Aberdeenshire.

Pozrite si fotogalériu pivného hotela

Snímky: BrewDog