Vydarená spolupráca pivovarov Šilker’s a ŽiWell (Donald)

Keď  hľadáme základné informácie o pive, dosť často sa trápime. Pivovary časti nepredstavujú svoje pivá. Nájdu sa však aj výnimky, ktoré to robia poctivo. V tomto smere musíme pochváliť kočovný pivovar Šilker’s Brewery, ktorý ma spravenú peknú stránku, na ktorej predstavuje svoje pivá.

Platí to aj o kúsku, ktorý nesie meno Donald. Ten pivovar navaril v spolupráci s Piešťanským pivovarom ŽiWell. Predstavuje ho nasledovne: „Na prípravu tohto piva sme spojili dva štýly, pretože sa nám páči spojenie Americkej IPA (horkosť, chmeľovosť a sviežosť) a farmhouse ale (osviežujúcosť, rezkosť, prudkú piteľnosť a ľahkosť). Náš Donald obsahuje 3 druhy amerických chmeľov – Apollo, Eldorado a Citru. Pivo sme nechali prekvasiť „do sucha“ aby sa ľahšie pilo počas horúcich letných dni. Tomu pomohol aj belgický kmeň saisonových kvasiniek. Je dokonca „suchšie“ ako naše West Coast IPA pivá (San Jose, San Diego, San Bernandino).“

Názov piva: Donald

Pivovar:  Šilker’s Brewery + ŽiWell

Druh piva: American Farmhouse IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,5%

Zloženie: Voda, jačmenné a ovsené slady, ryža, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,50 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Bola zložená z malých aj veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia grepu, liemetiek, brusníc i korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, limetky aj náznakov trávnatých tónov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisté s trávnatým nádychom.

7.5/10

Zhrnutie

Fajn pitie. Nezvyčajné a piteľné. Ovocná stopa je prítomná, nekričí, akoby pekne šteklila a prirodzene prechádza k záveru. Aj preto je piteľnosť na maximálnej úrovni. Celkovo pivo pôsobí uhladene s príjemnými prechodmi. Za nás je to 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.6/10 (5 hodnotenie)