Výborné a zároveň veľmi nebezpečné pivo (Sourtime)

Sourtime – Mango Imperial IPA

Poľský pivovar Maryensztadt pribudol na pivnú mapu našich severných susedov v roku 2015. Nájdete ho v meste Zwoleń, keď svoju ponuku zakladá na kombinácii klasických a netradičných pivných štýlov. V roku 2018 napríklad začali s projektom Barrel Aged, keď pivo nechávajú dozrievať v drevených sudoch. My dnes ochutnáme pivo, ktoré nepatrí do tohto projektu. V chladničke je pripravený kúsok s názvom Sourtime – Mago Imperial IPA. Ide o kombináciu štýlu Imperial IPA a tzv. Souru, alebo ak chcete kyseláča.

Názov piva: Sourtime – Mango Imperial IPA

Pivovar: Browar Maryensztadt

Druh piva: Sour – IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu: 8,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, mango, chmeľ, kvasinky, baktéria Lactobacillus.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme v prepočte zaplatili 2,60 eura.

Farba: Jantárová, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá s jemnou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Kysslinka prezrádza, že ide o kyseláč. K slovu sa hlási aj mango, grep či pomaranč.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti dominuje mango, ktorému pekne sekunduje ovocná kyselinka. Inak je kúsok výrazne ovocný. Doznievanie je jemne horkasté, ovocné. Vyšší alkohol určite necítiť.

8.5/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Pekne vyskladané, iskrivé a piteľné. Kvitujeme hlave to, že ovocná zložka je v rovnováhe s kyselinkou i príjemne horkastým doznievaním. Pri pití však treba upozorniť, že obsah alkoholu je na úrovni 8,5 percenta. Pri pití to necítite. Za nás je to slušná osmička. Určite spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)