Za málo alkoholu, veľa pivnej muziky (Kamenická v8sma)

Kamenická v8sma, Kamenice nad Lipou, výčapné pivo, slabé pivo, test, recenzia,

Pivovar Kamenice nad Lipou založili v roku 2017, keď nadviazal na pivovarskú históriu v obci. V ponuke pivovaru nájdete spodne i vrchne kvasené piva. Dnes ochutnáme kúsok, ktorý má jedno naj… Ide o najslabšie pivo v ponuke pivovaru. Obsah alkoholu má len na úrovni 3,5 percenta.

Pivovar pivo charakterizuje nasledovne. „Kamenická v8sma je spodne kvasené svetlé výčapné pivo s nižším obsahom alkoholu uvarené tradičnou technológiou z troch druhov sladu (Plzeňský, mníchovský a špeciálny), chmelené odrodami Premiant a Harmónia. Hlavné kvasenie prebieha štyri dni a dozrievaní sedem týždňov. Toto ľahké pivo vyniká svojou chlebnatosťou, plnou chuťou a príjemným chmeľovým doznievaním.“

Názov piva: Kamenická v8sma

Pivovar: Pivovar Kamenice nad Lipou

Druh piva: Výčapné pivo

Krajina: Česko

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu: 3,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili dve eurá.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Vysoká, jemná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Výrazne sladová. Rozoznať môžete slad, karamel i korenistý podtón.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Ponúka kombináciu karamelu, medu i korenistú linku, ktorá prechádzka k horkastému záveru. Horkosť je výraznejšia.

7.5/10

Zhrnutie

V rámci svoje kategórie ide o jedno z najlepších pív, ktoré sme tu pili. Je ľahké, iskrivé a veľmi dobre piteľné. Hlavne horkosť dáva tomuto kúsku príjemný ráz. Keď sa pozrieme na to, že toto pivo má obsah alkoholu len na úrovni 3,5 percenta, je výsledok veľmi podarený. Za nás je to 7,5 bodu. Klobúk dolu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (3 hodnotení)