Záblesky lepších časov v Uherskom Brode (Kounic)

Uherský Brod Kounic

Prvý nástrel: Len pár kilometrov za slovenskými hranicami leží české mesto Uherský Brod. Podobne ako iné tamojšie mestečká, aj tu sa môžu pýšiť svojim pivovarom. Ten má rovnaké meno ako mesto a na trh uvádza hlavne ležiaky. Jeden z nich si dnes otestujeme. Ide o ležiak viedenského typu, ktorý nesie názov Kounic. Pivo zoženiete bežne aj v našich obchodoch. My sme ho kúpili v Tescu.

Názov piva: Uherský Brod Kounic

Pivovar: Pivovar Uhreský Brod

Druh piva: Polotmavý ležiak viedenského typu

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, upravené chmeľ, chmeľové produkty.

Farba: Medená a číra.

Vôňa: Jemne cítim karamel a čokoládu. Nie je to nič výrazné.

Pena: Jemná. Veľmi rýchlo opadla.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný. Čakáte, že ho dobehne stred. Ale ten žiadne výrazne zlepšenie neponúka. Len jemné náznaky karamelu a čokolády. Koncovka je chmeľová len platonicky.

4/10

Zhrnutie

Čakal som viac. Sladový začiatok i hutnosť chutí určite nevyužívajú svoj potenciál. Najviac mi vadia vodové chute a slankastý dojazd. Z Uherského Brodu som určite pil lepšie kúsky. Ale aby som tu len nekydal hnoj. Piteľnosť piva je dobrá a čapované by malo určite o pár bodov viac. Dávam štvorku. Za tento testovaný kúsok by som viac bodov nemohol dať. Možno ide iba o menej podarenú várku. Uvidíme. Možno sa k tomuto kúsku časom vrátime. Ak máte iné skúsenosti, pokojne píšte.