Záhadné pivo, ktoré zachutilo (BiesCzadowe APA)

BiesCzadowe APA

Prvý nástrel: Dnes nazrieme do Poľska. Táto krajina, v ktorej žije takmer 40 miliónov obyvateľov, ponúka množstvo originálnych kúskov. Jedno z mnohých si dnes otestujeme. Nesie názov BiesCzadowe APA a pri jeho identifikácii sme sa trocha zapotili. Meno pivovaru sme na etikete nenašli a nepodarilo sa nám to ani na internete. Pivo navarili pre pivotéku Świat Piw. V čase nášho zisťovania bola stránka zablokovaná. Pivo je varené špeciálne pre región a ide o štýl American Pale Ale.

Názov piva: BiesCzadowe APA

Pivovar: Na etikete ho nenájdete. Pivo je varené pre spoločnosť Świat Piw.

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14 %

Obsah alkoholu:  5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo stálo v pivotéke asi 1,80 eura.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné.

Vôňa: Citrusové ovocie (grep, pomaranče) kombinované s karamelom a opečenou hriankou.

Pena: Smotanová, zložená z jemných bubliniek. Pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Sladový úvod začína nevýrazne o to je väčšia akcelerácia v strede. Vyskakuje tu výrazná ovocná zložka (grep, pomaranč, limetka), ktorá je kombinovaná s karamelom, orieškami , hriankou a jemne aj kvetinkovým podtónom. Záver je chmeľový masaker.

7.5/10

Zhrnutie

Páradne pivo. Svieže, iskrivé a plné prekvapenia. Začína to pritom nevýrazne a skutočný ohňostroj nastupuje až v strede. V ňom zachytíte najprv ovocnú kyslosť (grep i pomaranč) a vzápätí aj karamelové tóny, ktorú sú zakončené orieškami a kvetinkovým podmazom. Koncovka je brutálne horká. Mne to pasuje, niekomu nemusí. Ak by hutnosť tónov bola aj v druhej polovici piva taká ako v strede, malo by to ešte viac bodov. Takto dávam slušných 7,5 bodu. Kedykoľvek, kdekoľvek.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)