10 najoriginálnejších podpivníkov, ktoré zaujmú

Pod každé pivo patrí podpivník. Najmä v našom regióne majú pomerne dlhú tradíciu. Aj keď v mnohých prípadoch si z nich grafici ťažkú hlavu nerobia. Stačí logo pivovaru či piva a podpivník je na svete. V zahraničných krčmách však nájdete množstvo kúskov, ktoré vás minimálne pobavia. Občas sa pri nich zasmejete, občas zamyslíte a občas aj niečo naučíte. Paste Magazine zostavil zoznam  27 najlepších tácok a podpivníkov, my sme pre vás vybrali 10 tých najoriginálnejších.

1. Film Big Lebowski

01. The Big Lebowski

Pod pivo sa dostal jeden z najobľúbenejších filmov posledných dvoch dekád – Big Lebowski. Pri pive má byť pohoda a Jeff bol stelesnením pohody.


2. Bludisko

02. Bludisko

Hľadať cieľ po štvrtom či piatom pive môže byť celkom zábavné. Najmä, keď je podpivník špinavý a so škvrnami.


3. Cestovné mapy

03. Mapa

Tak tento druh podpivníka vás čo-to môže naučiť. Zemepis sa tak môžete pokojne naučiť aj v krčme. Stačí len zdvihnúť pivo.


4. „Kamenné“ podpivníky

04. Charakteristika

Pri týchto podpivníkoch neoceňujeme len ich originálne grafické stvárnenie, ale aj obsah. V strede je napísaný štýl, okolo neho jeho charakteristika.


5. Hudobné platne

05. Platne

Na svoje si prídu aj priaznivci hudby. V krčme či správnom pube totiž môžu spojiť hudobné umenie aj dobré pivo.


6. Slovník

06. Slovník

Aj na pive môžete rozširovať svoju slovnú zásobu. Táto séria pritom obsahuje slová ako: triezvy, opitý, namazaný, opitý, zničený či po opici.


7. Scrabble

07. Scrable

Ide dokopy logická hra a pohoda pri pive? Pre niekoho áno. Aj preto grafici pretvorili pivné tácky na úspešnú logickú hru.


8. Paleta 

08. Paleta

Nie je nič lepšie ako ísť po práci na dobré pivko. Na prácu vtedy nemyslíte. Iba keby ste pod ním mali niečo, čo vám tu prácu pripomenie.


9. Vzorky krvi

09. Vzorky krvi

Komu toto napadlo? Kto by už chcel mať pod pivom vzorky piva? No niekto asi áno. Ak by sme si mali hádať, kde to vzniklo, asi by sme ukázali na USA.


10. Psychoanalýza

10. Diagnostika

„Vidím ružový obláčik“. Tak tento podpivník má vtip a môže byť zaujímavý po štvrtom pive. Len aby medzi vami nesedel profesionál.