400-ročná tradícia z Nemecka (Maibock)

klosterbrauerei-baumburg-maibock-00

Prvý nástrel: Čo je to 400 rokov? Je to obdobie, za ktoré sa toho dokáže veľa pomeniť. Ničo však zostane. Napríklad nemecký pivovar Klosterbrauerei Baumburg. Ten založili v roku 1612 a funguje do dnešných dní. Jeho ročná produkcia je pomerne malá, Wikipedia uvádza, že v Altenmarkte an der Alz navaria len približne 5-tisíc hektolitrov piva ročne. Kvapku z tohto množstva si dnes otestujeme. Nesie názov Maibock.

Názov piva: Maibock

Pivovar: Klosterbrauerei Baumburg

Druh piva: Helles Bock

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili v rámci špeciálne balíka pív. Osem pív štýlu Bock stálo 10 eur.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je jemne kalné.

Vôňa: Nájdete v nej karamel, náznaky čokolády a výrazne korenisté tóny.

Pena: Šľahačkovitá, jemná. Pomerne rýchlo padala.

Chuť: Pivo začína iskrivo a v ďalšom priebehu tiež prekvapuje. V strede nájdete kombináciu karamelu, medu, orieškov i korenistých tónov. Jemne môžete cítiť aj ovocnú kyslosť. V koncovke horkosť nehľadajte.

6.5/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. Tóny sú našponované,celkom pekne vyskladané, ponúkajúce iný pohľad na pivo. V strede si to medzi sebou rozdávajú med, karamel, oriešky i čokoláda. Koncovka je chmeľová len s prižmúrením oboch očí. Ak by sme toto zbytočne nevychvaľovali, pivo vďaka výraznému alkoholu stráca na piteľnosti. Možno si dáte jednu tretinku a tam to aj skončí. Dávam bodu 6,5 bodu. Pokojne vyskúšajte, nemáte čo riskovať. 

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.5/10 (2 hodnotení)