5 dôvodov, prečo čaká pivárov v Bratislave sviatok

DSC_0028

Už túto stredu štartuje v Bratislave ďalšia edícia Salónu Piva. Podujatia, ktorého hlavným cieľom je popularizácia remeselného piva. Prípravy sú v plnom prúde a my sme sa zamysleli nad tým, prečo je také špeciálne. A našli sme päť dôvodov, prečo by ste mali tento sviatok pivárov navštíviť a osláviť.

1. Koncentrácia pivovarov na jednom mieste
Na jesennej edícii Salónu by sa malo zúčastniť viac ako 60 pivovarov, ktoré ponúknu vyše 200 rôznych druhov piva. Kam sa pohnete, tam vám budú ponúkať niečo iné. Ťažko by ste v našich končinách hľadali podnik, v ktorom by ste našli takúto ponuku.

2. Priamo od majiteľov
Našich minipivovarov nie je veľa a príležitostí na to, aby sa ich majitelia stretli je vždy málo. Salón je jednou z nich. Preto za výčapmi, či pri nich, nájdete aj majiteľov pivovarov. To je garancia toho, že vám ponúknu to najlepšie, čo majú a navyše vám môžu vysvetliť zaujímavosti jednotlivých kúskov.

3. Odhalíte, aký štýl preferujete
Salón ponúka jedinečnú príležitosť ochutnať produkty viacerých pivovarov, ale aj štýlov piva. Len veľmi málo podnikov totiž ponúka možnosť degustovať v menších dávkach. Tu to neplatí. Jednotlivé stánky čapujú jedno- či dvojdecové chuťovky. Ľahko tak zistíte, čo vám pasuje viac a čo menej. A možno si na tomto podujatí nájdete aj nové „pivné lásky“.

4. Nemusíte cestovať, pivo príde za vami
Za normálnych okolností by ste museli precestovať stovky kilometrov, aby ste ochutnali všetky pivá z ponuky. Teraz ich nájdete len na jednom mieste. Na Slovensku neexistuje žiadne iné podujatie, kde by ste našli (takmer) všetky remeselné piva po kope.

5. Atmosféra
Ten kto Salón navštívil vlani, alebo na jar, vie o čom píšeme. Ľudia sa bavia, vychutnávajú a diskutujú. Svet ako keby na pár minút zastal a vy sa môžete venovať niečomu inému, ako vašim problémom. Čarovné je na tom to, že väčšina návštevníkov sú priaznivci remeselného piva a vedia oceniť čo je dobré.

Salón Piva začína v stredu 16. septembra o 16:00 v Starej tržnici na Námestí SNP v Bratislave.