7 filmových postavičiek, ktoré boli „závislé“ na pive

Simpson + Bender

Viete si predstaviť jeden deň bez piva? Sedem filmových postavičiek, ktoré sme vybrali do nášho prehľadu asi ťažko. K ich filmovej či rozprávkovej postave jednoducho patrí. A nemusíme sa baviť o tom či majú vkus, alebo nie. Pivo jednoducho milujú. Prinášame sedem postavičiek, ktoré boli trochu nadnesene „závislé“ na pive.


7. James Bond (Skyfall)

James Bond a pivo? Veľ táto postava je od nepamäti spájaná hlavne s martiny. V roku 2012 však tento drink vymenil za pivo Heineken. Dôvod bol prozaický – peniaze. Holandský gigant si ho jednoducho „podplatil“. A tak sa James Bond patrí medzi „závislákov“ od piva. Aj keď nie srdcom.

Daniel Craig


 6. Karel Pávek (Vesničko ma středisková)

Z ktorého schodu je pivo najlepšie? No predsa zo siedmeho. Dlhodobým skúmaním na to prišiel pán Pávek (alias Marián Labuda) vo filme Vesničko ma středisková. Pre československých divákov si kultová postavička pivo jednoducho dopriala. Môžeme oceniť, že do pitia piva vniesol trocha vedecký prístup.


5.  Bender Bending Rodriguez (Futurama) 

Postavička z kreslenej Futuramy určite nepatrí medzi vzory ideálneho správania. Stačí, keď si pripomenieme jej hlavnú hlášku : „Pobozkaj môj lesklý, železný zadok.“ Alkoholik, kleptoman a gembler popíjal pivo značky BendërBrau. Ak by ste si ho chceli kúpiť, máte smolu. Pivo je len vymyslené.

benderbrau


4. Charlie Harper (Two and a Half Men) 

Ak by ste Charlieho Harpra zo seriálu Dva a pol chlapa ponúkli pivom, určite by vás neodmietol. Vlastne, neodmietol by žiaden alkoholický nápoj. Pivo však patrilo medzi jeho najobľúbenejšie nápoje. Na našom obrázku je zachytený ako túžobne obzerá fľašu nemeckého piva Radeberger.

Charlie Harper


3. Martin Crane (Frasier) 

Aj kultový seriál Frasier mal medzi postavami veľkého priaznivca piva. Otec hlavného hrdinu Frasiera – Martin Crain bol veľkým fanúšikom piva Ballentine. Práve túto značku povyšoval nad všetky alkoholické nápoje na svete, čo mu jeho synovia vyčítali. Pivo Ballentine skutočne existovalo. Jeho hlavný producent však skrachoval. Značku dnes vyrábajú pod licenciou.

Martin Crane


2. Škopek (Trilógia Slunce, seno…) 

„Dej mi pokoj furt. Pivo pít nesmím, teď už ani dejchat, to je život tohlencto…,“ sťažuje sa sa v jednej zo scén starý Škopek. V jeho živote je pivo postavené riadne vysoko. Hlavne nech je to dvanástka a dobre vychladená. Pivo popíja počas všetkých troch častí. Určite ho za to nemuseli  (ako Bonda) podplatiť.


1. Homer Simpson (The Simpsons) 

A najväčším „závislákom“ sa v našom rebríčku filmových postavičiek stáva Homer Simpson. Snaď neexistuje kultovejšia postavička, ktorá by pivo preslávila tak ako on. Jeho obľúbená značka Duff sa vďaka nemu rozšírila do celého sveta a žne úspechy. Len vďaka kreslenej postave, ktorá si nikdy neodoprie návštevu u Vočka.

https://www.youtube.com/watch?v=uFVo5D4niPw