Aj málo alkoholu môže znamenať podarené pitie (Jedenásta Artikula)

Nestville Taberna - Jedenásta Artikula

Dnes to bude premiéra, keďže oficiálne otestujeme pivo z Hniezdneho. Práve tam sídli pivovar Nestville Taberna. Značka Nestville nie jevôbec nová, môžete za ňou nájsť prvú slovenskú whisky. Jej majitelia sa však rozhodli ponuku rozšíriť aj o pivo. Musíme priznať, že nás zaujali ich etikety, ktoré nám spracovaním pripomínali etikety alkoholu. Dnes ochutnáme pivo s názvom Jedenásta Artikula. Pivovar ho predstavuje ako svetlý ležiak. Podľa etikety pivo dozrievalo v sudoch po whisky.

Názov piva: Jedenásta Artikula

Pivovar: Nestville Taberna

Druh piva: Svetlý ležiak (podľa slovenskej legislatívy výčapné pivo)

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu:  3,3

Zloženie: Voda, jačmenný slad, vybrané chmele, pivovarské kvasnice.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,69 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je výrazne kalné.

Pena: Vysoká, hutná so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia karamelu, medu aj náznakov čokoládových tónov.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, medu, chlebnatosti aj náznakov čokoládových tónov. Horkosť je výraznejšia, doznievanie korenisto-sladové. Zachytíte jemné náznaky pikantnosti.

7.5/10

Zhrnutie

Nezvyčajný ležiak, ale na úvod musíme priznať, že chutil. Aj keď na náš vkus bol až príliš sladový. Vyskladanie je však dobré a bavia hlavne korenisté tóny, ktoré by v klasickom ležiaku byť nemali, v tomto prípade je to však ozvláštnenie. Keď si na etikete všimnete, že toto pivo má len 3,3 percenta alkoholu, je to parádne pitie. Za nás je to 7,5 bodu. Určite kúsok, ktorý by sme nemali problém zopakovať si. Pochvala do Hniezdneho.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.9/10 (5 hodnotenie)