Ak toto Prazdroj rozbehne, bude na trhu veselo (Master Red IPA)

Master, Red IPA. Plzeňský Prazdroj, IPA

Veľké pivovary si všímajú tvorbu, ktorou sa zviditeľnili malí hráči. Nie je to novinka, je to zmena trendu. A nadnárodní hráči musia sledovať nové trendy. A istým spôsobom budú meniť aj situáciu na trhu. Príkladom je aj program Voľba sládkov, ktorý spustil Plzeňský Prazdroj u nás  a v Česku. Ten ponúka rôzne pivné štýl v mesačných intervaloch. Pred pár týždňami však spravil aj verziu, ktorú ponúkol v obchodoch. Ponúkol pivo Master Red IPA. Práve to sme otestovali.

Názov piva: Master Red IPA

Pivovar: Plzeňský Prazdroj

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cukor, chmeľové produkty.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Medeno-červená. Pivo je číre.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia karamelu, višní, keksíkov a jemne aj pomaranču.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo plnšie. Ponúka kombináciu červeného pomaranču, karamelu, grepu, keksíkov i nádych kvetiniek. Koncovka je výrazne horkastá a horkosť dobieha ešte niekoľko sekúnd po dopití.

7.5/10

Zhrnutie

Veľmi príjemný kúsok. Vyvážený, hutný, iskrivý a horkastý. Všetko je príjemne vybalansované, aj keď doznievanie horkosti je výraznejšie a robí toto pivo trocha surovejším. Celkový dojem je však nadpriemerný. Za nás je to silných 7,5 bodu. Nebyť horkosti, hodnotenie by bolo ešte o čosi lepšie. Každopádne je to príklad, že aj veľký pivovar vie navariť podarený kúsok. Za nás spokojnosť.

PS: Ak sa v Prazdroji pustia aj do fľaškovania takýchto špeciálov, bude na trhu veselo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.96/10 (27 hodnotenie)