Napili sme sa a padli na zadok. Výborné pivo (Crème brûlée)

Hellstork - Creme Brulee tit

Dnes ochutnáme pivo, ktoré je limitované a na trhu sa objaví len pár plechoviek. Konkrétne to bude pivo z pivovaru Hellstork, ktorý na trh uviedol v rámci edície Limitovaná malá várka pivo s názvom Crème brûlée.

Určite poznáte tento obľúbený dezert a práve ten má evokovať toto pivo. Pivovar ho predstavil nasledovne. „Créme Brulée sme tu už mali, avšak v tmavej verzií. Pamätáte? Bolo vynikajúce. Vypredali ste nám ho počas prvej vlny a už vtedy sme vedeli kam ten recept posunúť ďalej.

Tento krát sme si pre vás pripravili svetlú verziu alá „white“ stout s robustnejším telom a väčším podielom vanilky s kakaom. Je to radostné pitie do týchto pochmúrnych dní. Pivo sme sa rozhodli naplniť do čoraz populárnejších plechoviek a s tým prišiel aj „re-branding“ tejto série.“

Názov piva: Crème brûlée – Imperial Vanila White Stout

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: Sweet Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 27°

Obsah alkoholu:  9,4%

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a ovsený slad, laktóza, chmeľ, kvasinky, vanilka, káva, kakao.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 5,50 eura.

Farba: Medená, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so smotanovou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, vanilky, karamelu, keksíkov aj alkoholu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť  ideálna. Pivo pôsobí hutným dojmom, keď je tekutina výrazne hustejšia ako býva zvykom. V chuti sa kombinuje káva, kakao,  vanilka, keksíky, karamel aj náznaky višní. Všetko je to akoby utopené v smotanovej hebkosti. Horkosť je nevýrazná, doznievanie korenisto-hrejivé. Alkohol je citeľný jemne.

8.5/10

Zhrnutie

Uau. Toto pivo dokonale zvolilo názov. Skutočne ide o tekuté crème brûlée. Je hutné, originálne a neskutočne mnohorozmerné. Páči sa nám kombo kávy, kakaa, smotanovej jemnosti, vanilky aj jemnulinkého ovocného iskrenia. Pivo je výrazne sladkasté a pokojne ho môžeme označiť za dezertné. Za nás je to kúsok, ktorý môžeme označiť nálepkou „svetové pivo“.  Za nás je to 8,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.95/10 (11 hodnotenie)