Aké budú pivné Vianoce? Pivovary, máme pre vás nápad

Vianoce

Písať na začiatku októbra o Vianociach asi nie je na mieste, ale nájdu sa aj výnimky. Táto by mala byť jedna z nich. Tento rok je totiž iný ako posledné. Za všetko môže pandémia koronavírusu, ktorá sa bohužiaľ negatívne dotkla hlavne segmentu gastra.

Iné Vianoce

Leto síce náladu mohlo vylepšiť, ale aj čísla posledných dní ukazujú, že nás asi nič pozitívne v najbližších týždňoch nečaká. Je otázne, v akom stave to bude na konci roka. Každopádne, aj v tomto období sa pije pivo.

Po minulé roky sa na trhu objavilo množstvo pivných špeciálov. Musíme však povedať, že prvé husle v tomto smere hrali hlavne české pivovary, ktoré sú v našich pivotékach viac ako doma. Tento rok by sa to mohlo aspoň trocha zlepšiť.

Práve teraz je ideálny čas rozmýšľať nad pivami, ktoré nám ponúknete pred sviatkami. Nie je isté, ako na tom bude predaj piva v puboch či krčmách. Či sa nevráti okienkový predaj (nechceme strašiť) či výrazné obmedzenia.

Predstavíme vaše pivko

Pivovarníci, skúste porozmýšľať nad tým, že by ste na toto obdobie navarili niečo špeciálne. Nemusí to byť novinka, či nejaká „uletenosť“. Na toto obdobie sa možno hodia silnejšie či chuťovo výraznejšie pivá.

Pokojne si k cene vianočného piva pridajte koronaprirážku, veríme, že fanúšikovia to pochopia a aj takýmto spôsobom vám pomôžu. Alebo porozmýšľajte nad nejakými balíkmi pív. Aj tento rok sa rozbehli predaje cez e-shopy a na trhu pôsobia aj pivotéky, ktoré radi ponúknu niečo vianočné.

My vám sľubujeme, že každé takéto pivo predstavíme a dáme o ňom fanúšikom vedieť (koncom novembra sa pripomenieme). Platí to pre kamenné aj pre kočovné slovenské pivovary. Skúsme si tento nie príliš podarený rok vylepšiť aspoň spolupatričnosťou. Vianoce sú na to príležitosťou.

Akceptovali by ste vyššiu cenu vianočného piva s tým, že ňou prispejete svojmu obľúbenému pivovaru?

View Results

Loading ... Loading ...

Prečítajte si aj

Zničí korona kultúru pitia čapovaného piva?

Obrázok od PublicDomainPictures z Pixabay.