Aké pivo varí Heineken vo Vietname? (Bivina)

Bivina, ležiak, Heineken, Vietnam

Pivná globalizácia je neúprosná a za posledné desaťročia úplne prekopala pivovarskú mapu sveta. Aj preto dnes varí pivo rovnaký majiteľ na Slovensku a napríklad aj vo Vietname. Ten nespomíname len tak. Darom sme dostali plechovku piva Bivina z Vietnamu. Človek si povie, že exotika. Do určitej mieri áno, do určitej nie. Jeho autorom je totiž spoločnosť Heineken Vietnam. Tu však treba zdôrazniť, že každý trh je špecifický a má iné chute. Najmä, keď sa nachádzate na dvoch odlišných kontinentoch. Pivo bolo navarené spodným kvasením.

Názov piva: Bivina

Pivovar: Heineken Vietnam

Druh piva: Ležiak

Krajina: Vietnam

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 3,8 %

Zloženie: Z etikety sme to nevedeli dešifrovať.

Cena: Pivo sme dostali darom. František, ďakujeme.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre ako sklo.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Veľmi rýchlo padla.

Vôňa: Trocha sladu, trocha citrusových odtieňov (samozrejme, tie tam nemali čo robiť).

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu sladu, karamelu a náznakov medu. Koncovka je horkastá len platonicky.

5/10

Zhrnutie

Ako toto pivo charakterizovať? Uhladené, nevýrazné a pomerne prázdne pivo. Pri danom stupni alkoholu je to viac-menej logické. Ide o vietnamskú verziu europiva. Až na citrusové odtiene vo vôni nemá žiadne „vady“, pri teplom počasí môže pekne zahasiť smäd. Za nás je to päť bodov. Trochu sa to podobá na klasický Heineken.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (4 hodnotení)