Americká legenda s nadupaným obsahom (Heelch O’ Hops)

Anderson Valley Brewing Heelch O'Hops

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme americký kúsok, ktorý nesie názov Heelch O’ Hops. Na svedomí ho má pivovar Anderson Valley Brewing Company. Pivovar vnikol v roku 1987 a v tom čase bol len jeden z 20 remeselných v USA. Za ten čas si vybudoval veľmi slušné meno. Aj preto neustále zvyšoval svoju kapacitu. To mu umožnilo vyvážať svoje produkty aj za hranice. Jeden z nich si otestujeme. Ide o štýl Double India Pale Ale.

Názov piva: Heelch O’ Hops

Pivovar: Anderson Valley Brewing Company

Druh piva: Double India Pale Ale

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 8,7%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili vo výpredaji. Stálo 0,99 eura.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné.

Vôňa: Kombinácia citrusového ovocia a ťažších karamelových tónov s čokoládou a kvetinkami.

Pena: Jemná, smotanová. Zložená z mikrobubliniek. Postupne padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Sladový úvod nastupuje pomaly a celkom nevýrazne. V strede sa všetko mení, keď sa k slovu hlási najprv citrusové (grep, pomaranč), ale aj záhradné  ovocie (najmä čerešne). Ovocné tóny neskôr prechádzajú do ťažších karamelových a čokoládových  tónov. V podmaze zachytíte aj kvetinky, aj alkohol. Koncovka je chmeľová.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Remeselne je navarené dobre a v podstate nemám čo vytknúť.  Úvod je nevýrazný, o to kontrastnejšie vyzerá stred. Tu sú tóny nadupané a vyšponované na najvyššie poschodia. Nájdete tu kombináciu citrusového ovocia a karamelu, čokolády i kvetiniek. Práve karamelový podtón výrazne vyčnieva a dáva hlavný ráz celému kúsku. Ten je ťažšie piteľný a poznačený obsahom alkoholu. Celkovo je však pivo nadpriemerné. Chuťovo čisté a v celku zaujímavé. Dávam 7,5 bodu.    

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (2 hodnotení)