Americký útok cez poľské nebo (Pinta Imperium Atakuje)

Pinta Imperium Atakuje

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme poľské remeselné pivo z pivovaru Pinta. Nesie meno Imperium Atakuje a ide o pivo typu Imperial India Pale Ale. Zaraďujeme ju do kategórie tých pív, na ktorých testovanie sa tešíme. Drobná výhrada je len jedna. Máme leto a obsah alkoholu tohto kúsku je na úrovni 7,8 percenta. To bude ráno 🙂 Pivo sme kúpili v Poľsku.

Názov piva: Pinta Imperium Atakuje

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: Imperial India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 19,1 %

Obsah alkoholu: 7,8 %

Zloženie: Voda, slady: Weyermann, Carared, Carapils; chmele (USA): Zeus/Columbus, Chinook, Centennial, Citra, Cascade, Palisade; kvasinky Safale US-05.

Farba: Červeno-hnedá.

Vôňa: Explózia ovocia. V prvej fáze cítite hlavne jahody, černice, neskôr sa k slovu dostáva aj karamel a čokoládové tóny.

Pena: Smotanová. Pomaly padala.

Chuť: Úvod je postavený vysoko. Nič iné sa ani čakať nedalo. Sladové tóny sú tu napnuté ako guma do gatí. V strede zachytíte kombináciu ovocia a čokolády. Koncovka je brutálny chmeľový masaker (IBU:81!).

8/10

Zhrnutie

Nadupané pivo. Jednoducho koncert kapely od prvého tónu až po posledný. Začína to už sladovým úvodom, v ktorom cítite, že pijete niečo poriadne. Stred na túto linku pekne nadväzuje. Nájdete v ňom kombináciu lesného ovocia a čokolády i karamelu. Koncovka? To je masaker. Vojnový útok, ktorý nemá s ničím zľutovanie. Práve vysoké tóny zakrývajú aj vyšší obsah alkoholu. Ten však zachytíte. Piteľnosť je však v norme, čomu pomáha aj ideálna rezkosť. Rozhodujem sa medzi sedmičkou a osmičkou. Dávam vyššiu známku. Skutočný zážitok.