Keď sa k pochopeniu piva musíte prepiť (Zlatý prasátko 2022)

Clock - Zlatý Prasátko 2022

Český pivovar Clock sa drží vianočných tradícií a aj na ostatné Vianoce prichystal pivo s názvom Zlatý prasátko. Predstavil ho nasledovne: „Ani tento rok sa nemusíte cez Vianoce postiť, aby ste stretli Zlaté prasiatko. Rovnako ako v minuloročnej edícii sa jedná o relatívne mladý pivný štýl Kveik IPA, ktorý prichádza spolu s tradičnými kvasnicami zo Škandinávie.

Hľadajte za ním zakalený, ale s výraznými ovocnými tónmi a hebkým chuťovým profilom, ktorý vás pohladí po jazyku. Chmelené za studena odrodami Talus a Strata. Určite si budete chrochtať blahom.“

Názov piva: Zlatý prasátko  2022 – Kveik IPA

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu:  6,7%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, pšeničné slady, upravený chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých sedem eur.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je zahmlené.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, limety, pomarančov, marakuje, kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, marakuje a kvasiniek. Horkosť je nevýrazná, doznievanie korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Je to nezvyčajné, hutné a iskrivé pitie. Ak by toto nemalo nálepku „Kveik“, polemizovali by sme nad čistotou tónov. Kúsku totiž chýba viac uhladenosti, lahodnosti. Toto pivo posúvajú do iných rozmerov. Nemusí to sadnúť každému, pre niekoho môže pôsobiť „prekombinovane“. K takémuto pivu sa treba prepiť. U nás to bolo 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (3 hodnotení)