Áno, takto sa robí svetová NEIPA (I’m Waiting Here)

Zichovec - I'm Waiting Here

Zichovec sme dlhšie oficiálne netestovali, aj keď pivo z tohto pivovaru si určite dáme. Pre nás je to záruka podareného pitia. Dnes ochutnáme pivo, ktoré pivovar navaril v kolaborácii s americkým spolkom pestovateľov chmeľu Yakima Chief Hops.

Na trh uviedli pivo s názvom na I’m Waiting Here. Pivovar vznik piva predstavil nasledovne: „Pre našu spoluprácu na I’m Waiting Here sme od Yakima dostali čerstvý zber Idaho 7, veľmi zaujímavého mnohoúčelového chmeľu, ktorý sa vám vryje pod kožu svojou silne ovocnou, citrusovou a tropickou arómou spojenou s extrémne živičnou vôňou, ktorá pripomína vôňu chmeľovej šišky drvenej medzi prstami.“

Názov piva: I’m Waiting Here

Pivovar: Rodinný pivovar ZichovecYakima Chief Hops

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu:  7,0%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, pšeničný slad, chmeľové výrobky.

Cena: Za plechovku sme zaplatili takmer päť eur.

Farba: Slámovo žltá, pivo je výrazne kalné, zahmlené.

Pena: Jemná, nadýchaná, vysoká. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomela, ananásu, pomarančov.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomarančov, grepu, pomela, ananásu aj marakuje. Horkosť je nevýrazná, doznievanie citrusové.

8.5/10

Zhrnutie

Parádna NEIPA. Hutná, iskrivá, džúsová a parádne piteľná. Dokonca nebezpečne, keďže občas alkoholu je na úrovni sedem percent. Určite pivo, ktoré môžeme označiť nálepkou svetové. Za nás 8,5 bodu. Pokojne ochutnajte. Takéto recenzie nás bavia.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.25/10 (4 hodnotení)