Reštart slovenského pivovaru môže vyzerať aj takto (Kapitán)

Dunajský pivovar - Kapitán

O Dunajskom pivovare sa v posledných týždňoch rozprávalo hlavne v súvislosti s ich bojkotom vlády a jej predstaviteľov. Z pivného hľadiska sa však v tomto pivovare udiali oveľa dôležitejšie zmeny. Pivovar zmenil receptúry piva a začal ho aj fľaškovať. Okrem ležiakov obohatil ponuku aj o vrchne kvasené pivo. V čase našej návštevy bola k dispozícii len jedna verzia piva, práve tú otestujeme. Ide o svetlý ležiak s názvom Kapitán. Boli sme zvedaví, keďže pivovar sme v posledných rokoch obchádzali. S jeho kvalitou piva sme totiž neboli nadšení.

Názov piva: Kapitán – Svetlý 11,5°

Pivovar: Dunajský pivovar

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,5°

Obsah alkoholu:  od 4,0 do 4,2 percenta

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 3,20 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so smotanovou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu, náznakov pripáleného toastu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, sladu, chlebnatosti aj náznakov mliečnej čokolády či masielka. Horkosť je výrazná, doznievanie jemne korenisté so sladovou stopou. Jemne cítiť aj znaky oxidácie.

7.5/10

Zhrnutie

Na to, že ide o pivo s obsahom alkoholu max. 4,2 percenta, je hutné, iskrivé a dobre piteľné. Musíme povedať, že nás tento kúsok príjemne prekvapil. Najmä celkovou piteľnosťou a lahodnosťou. Aj keď máme aj výhrady. Charakterom ide tento ležiak do polotmavej verzie. Čistota tónov mohla byť o čosi lepšia, celkovo by sme si však toto pivo kedykoľvek zopakovali. Za nás 7,5 bodu a pochvala za zmenu, na ktorej sa dá stavať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.13/10 (4 hodnotení)