Nezvyčajné leto v Trenčíne (Nelson Summer Ale)

Prvý nástrel: Trenčiansky pivovar Lanius patrí medzi tých producentov piva, ktorí predstavujú nové pivné štýly ako na bežiacom páse. V tejto kategórii by určite patril medzi najusilovnejšie pivovary v celom regióne. Príkladom toho je aj pivo s názvom Nelson Summer Ale. Už názov napovedá o tom, že ide o letný kúsok. Aj keď je leto dávno za nami, my si ho radi pripomenieme. Aj keď je pravda, že v čase testovania ešte leto dobiehalo.

Názov piva: Nelson Summer Ale 11°

Pivovar: Trenčiansky pivovar Lanius

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, pšeničný slad, ovsené vločky, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,3 litra sme zaplatili 2,50 eura.

Farba: Žlto-oranžová. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nestabilná, zložená z malých i veľkých bubliniek. Veľmi rýchlo padla.

Vôňa: Nevýrazná. Kombinácia citrusov, korenín i šumienky.

Chuť: Sladový úvod je vyššie postavený. V bruchu piva nájdete kombináciu pomarančov, brusníc, hrozna, čučoriedok, sliviek i trniek. Koncovka je výrazne horkastá. Chuti ubližuje vyššia rezkosť. 

6.5/10

Zhrnutie

Nebola to láska na prvý pohľad (dúšok), ale postupne sme v tomto pive našli pozitívne stránky. Na svoj obsah alkoholu (4,5%) ponúka mnohorozmerné brucho, v ktorom nájdete širokú paletu rôznych chutí. Práve to je najsilnejšou stránkou tohto kúsku. Celkovému vyzneniu ubližuje vyššia rezkosť i rozhádzanosť. Ale to pri pive z Laniusu pozorujeme pomerne pravidelne. Týka sa to predovšetkým pív, ktoré nemajú vysoký obsah alkoholu. Či to bude len skladovaním, je otázne. My sme pivo kupovali u predajcu, ktorý ho mal v chladničke. Obdobne poznámky máme pri penivosti piva. U nás je to dnes za 6,5 bodu bodov. Inak sa pivo správalo tesne po otvorení, inak po pár minútach.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (4 hodnotení)