Ázijská prvá liga kráča v českých stopách (Singha)

Singha

Prvý nástrel: Dnes si ochutnáme thajskú exotiku. Konkrétne pivo s názvom Sinhga. Práve táto značka patrí medzi jednu z najznámejších ázijských. Singha je dokonca tak známa, že ju občas nájdete na tričkách či mikinách. Či oprávnene, to neviem. Dnes si možno na túto otázku z časti odpovieme. Pivo zaraďujeme medzi ležiaky a v tých sú doma bratia Česi. Uvidíme, či sa im tento kúsok priblíži. Využívame novinku. Toto pivo testujeme dvaja, nezávisle od seba.

Názov piva: Singha

Pivovar: Pathum Thani Brewery

Druh piva: Prémiový ležiak

Krajina: Thajsko

Stupňovitosť: 10,8 %

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, antioxidant E 300.

Farba: Svetlo – žltá. Nechcem tu písať o koních vtipoch 🙂

Vôňa: Výrazne sladová. V norme.

Pena: Zapenila, ale rýchlo padala.

Chuť: Sladové tóny sú prekvapivo celkom výrazné. V tele cítim náznaky citrusu. Koncovka je veľmi mierne chmeľová. Áno, v tomto pive nájdete aj jemnú horkosť.

Richard: Nechápem, ako môžu v Thajsku piť to pivo ešte aj s ľadom. Beztak je chuť poslabšia. Nástup ľahký, pivo pôsobí dosť vodnato. V závere relatívne rýchly nábeh horkosti, chmeľ síce (vraj) kvalitný, ale jeho chuť je pomerne plytká.

4/10

Zhrnutie

Sladkasté telo, nerozvinuté tóny a celkovo vodnatá chuť. Ak by sme hodnotili česko-slovenské pivo, asi by sme tu boli prísni. Ide však o pivo z iného kontinentu, ktoré sa možno inšpirovalo českou či nemeckou tradíciou. Celkový dojem je tak ovplyvnený touto optikou. Dávam štvorku. Asi najsilnejšou stránkou bola piteľnosť. Tá bola výborná. Žiadne zázraky však od tohto kúsku nečakajte. V ázijskom rebríčku by však bolo asi veľmi vysoko. Za skúšku nič nedáte. Iba ak približne 1,5 eura.

Richard: Pivo, ktoré môže byť porovnávané s „europivami“ nemenovaných značiek. Výrazne neurazí ani nespôsobí ohňostroje spokojnosti. Plusom je však výborná piteľnosť, za ktorou stojí ľahkosť piva a pravdepodobne kvalitný chmeľ a aj istá hravosť v podobe rýchleho priebehu. Viem si ho predstaviť ako skvelý nápad na dopĺňanie pitného režimu v lete pri bazéne 🙂 Ja dávam päťku.