Banánové pivo, ktoré sme nedopili (Mongozo Banana)

Mangozo Banana

Prvý nástrel: Dnes si dáme exotiku s veľký „E“. Ako inak môžeme totiž charakterizovať banánové pivo. Čítate správe, dnes si otestujeme Mongozo Banana. Ide o kúsok, ktorý na prednej etikete nesie názov The Exotic Beer. Vyrábajú ho podľa tradičnej receptúry Belgičania. Ja som ho kúpil v kórejskom obchode v Bratislave. Nebolo lacné, stálo 1,99 eura. Tak som zvedavý, či ho nevylejem do kanála.

Názov piva: Mongozo Banana

Pivovar: Brouwerij Huyghe

Druh piva: Ochutené pivo

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 3,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšenica, 20-percentná banánová šťava, chmeľ, cukor.

Farba: Jasno – žltá.

Vôňa: No cítim banány. Veľké prekvapenie, že?

Pena: Zapenila a jemná pena si ako – tak držala konzistenciu. Určite poslala pšenici v zložení ďakovný list.

Chuť: Banánový džúsik. Začína to sladko. Veľmi sladko. Už si myslíte, že to sladšie naozaj nemôže byť. Ale môže 🙂 V strede zažívate cukrovú extázu, ktorá vám zaklope na zuby aj v dojazde. Chmeľ? Zbláznili ste sa?

2/10

Zhrnutie

Normálne začínam ľutovať, že tu také koniny testujeme. Čo som komu urobil 🙂 Ja neviem, čo mám na tejto malinovke hodnotiť. Jasné, že tu dominuje banán. A vďačne mu sekunduje cukrová chuť. Ale toto nemá s pivom nič spoločné. Dokonca ani s radlerom. Je to taká napodobnenina piva. Ale beriem. Niekde v Afrike to môže byť špecialita. U mňa trest za to, že som neposlúchal. Ale už budem dobrý. Tomuto kúsku dávam dvojku. Pokojne kritizujte, ale lepšiu známku by mi svedomie dať nedalo.