Korenisto-pikantná ukážka Belgicka (Piraat Triple Hop)

Len málo pivovarov na svete sa môže pýšiť takou tradíciou ako belgický Brouwerij Van Steenberge. Založili ho ešte v roku 1784, v čase, keď bolo pitie piva zdravotne istejšie, ako pitie vody. Postupom času sa pivovar profiloval a rástol. Dnes v jeho produkcii nájdete vysokostupňové pivá, ktoré odrážajú hlavnú filozofiu pivovaru. Ten sa totiž rozhodol produkovať špeciály namiesto vysokoobrátkových pív. Hlavnými exportnými trhmi pivovaru sú USA Holandsko a Taliansko. Ich pivá nájdete aj v slovenských supermarketoch. Jedno z nich si dnes otestujeme. Nesie meno Piraat Triple Hop. Na etikete pivovar hovorí o tom, že pri jeho výrobe boli použité štyri druhy chmeľu.

Názov piva: Piraat Triple Hop

Pivovar: Brouwerij Van Steenberge

Druh piva: Belgian Strong Ale

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 10,5 %

Zloženie: Na etikete je napísané len to, že pivo obsahuje jačmenný slad.

Cena: Pivo sme kúpili v rámci balíka pív za 8 eur.

Farba: Jantárová, pivo je jemne kalná.

Pena: Smotanová, jemná. Tvar si držala pomerne krátko.

Vôňa: Korenisto-ovocná. Môžete rozoznať koriander, med, marhule, ríbezle aj výrazný alkohol.

Chuť: Sladový úvod je výrazný. V strede sa tóny ešte viac stupňujú. Nájdete v ňom kombináciu lesného medu, koriandru, hrozienok či klinčekov. Prechod k záveru je výrazne korenistý a jemne pikantný. Koncovka je hrejivá a korenistá.

8/10

Zhrnutie

Výrazne korenisté, hutné a mnohorozmerné pivo. Najsilnejšia je práve korenisto-ovocná linka, ktorá sa tiahne celým kúskom. Alkohol je v tomto pive skrytý a cítite to aj po prehltnutí, keď sa po korenistom doznievaní objavuje hrejivá chuť alkoholu. Je to príjemná ukážka Belgicka. Za nás osem bodov. Síce na tej spodnej hranici, ale predsa. Pokojne vyskúšajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.63/10 (26 hodnotenie)