Bardejovská predstava o horkom pivnom lete (Easy)

Berhet - Easy

Dnes ochutnáme pivo, ktoré na trh uviedol kočovný pivovar Berhet. Ten pochádza z Bardejova, ale svoje pivo zvykne variť aj u severných susedov. Dnes z jeho produkcie ochutnáme kúsok s názvom Easy. Podľa pivovaru ide o Hazy Session IPA. Pivovar pivo predstavil nasledovne: „Vrchne kvasené, svetlé pivo v štýle Session IPA. Ľahká, osviežujúca chuť je vďaka americkým chmeľom a zvýšená kalnosť je spôsobená obilnými vločkami – ovsené, pšeničné, jačmenné. Vhodné na akúkoľvek príležitosť.“

Názov piva: Easy – Hazy Session IPA

Pivovar: Pivovar Berhet

Druh piva: Session IPA

Krajina: Slovensko (?)

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  4,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, obilné vločky (ovsené, pšeničné a jačmenné), chmeľ, kvasnice.

Cena: Za plechovku s objemom 0,44 litra sme zaplatili 1,89 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je zahmlené, kalné.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limety aj kvasníc.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia grepu, pomarančov, limety aj náznakov kvetiniek. Horkosť je výraznejšia, doznievanie horkasté s citrusovým profilom.

7.5/10

Zhrnutie

Na obsah alkoholu hutné, iskrivé a osviežujúce pitie. Zaujme aj fanúšikov horkejších chutí, keď je horkastý rozmer výraznejší. Oceňujeme aj to, že aj keď má pivo menší obsah alkoholu, je celkom lahodné, čo občas býva problém pri viac chmelených pivách štýlu Session IPA. Za nás je to 7,5 bodu. Spokojnosť a dobrá voľba na letné týždne, ktoré nás čakajú.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.09/10 (11 hodnotenie)