Kyseláč s čučoriedkami aj levanduľou (Blueberry & Lavender Sour)

Chorvátsky pivovar The Garden Brewery pribudol na chorvátskej pivnej mape pred letom 2016. Otvoril ho v hlavnom meste Chorvátska tím ľudí, ktorí mali skúsenosti s prevádzkovaním festivalu či diskotéky. Pivovar nájdete v priemyselnej časti Záhrebu, keď ponúka kombináciu dobrého piva, jedla i kultúrneho programu. Už na začiatku jeho predstavitelia hovorili o tom, že chcú variť netradičné pivo a tak sa aj deje. Dnes ochutnáme pivo, ktoré navaril spolu s nórskym pivovarom Amundsen. Nesie meno Blueberry & Lavender Sour. Ako napovedá už názov, ide o kyseláč, ktorý bol ochutený čučoriedkami aj levanduľou.

Názov piva: Blueberry & Lavender Sour

Pivovar: The Garden Brewery v spolupráci s pivovarom Amundsen Brewery z Nórska

Druh piva: Sour

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 13,1°

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a žitný slad, chmeľ, kvasinky, čučoriedkové pyré, levanduľa, citrusová tráva.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme 2,64 zaplatili eura.

Farba: Tmavočervená, až fialová. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, mala ružové sfarbenie.

Vôňa: Dominuje levanduľa, prítomné sú aj čučoriedky.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť je jemne vyššia. V chuti dominuje levanduľa, ktorú podporujú čučoriedky, limetka aj kvetinkový podmaz. Kyslosť je tak 3/5. Horkosť je nebadateľná, doznievanie kyselkáve s ovocným nádychom.

7.5/10

Zhrnutie

Hutný, iskrivý a nezvyčajný kyseláč. Levanduľa je výrazná a ak ju nemáte radi, asi toto pivo nechutnajte. Čučoriedky pekne nadväzujú na levanduľu a dopĺňajú kyslastú linku. Celkové vyznenie je veľmi príjemné a nám pivo chutilo. Za nás je to 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.71/10 (7 hodnotenie)