Toto podarené české pivo je stelesnením piteľnosti (Hektor)

Clock - Hektor

Pivovar Clock dobre poznajú aj slovenskí fanúšikovia remeselného piva. Česi sa na svojej stránke predstavujú nasledovne: „V roku 2014 sme do Potštejna po sto rokoch vrátili varenia piva, ale nehráme sa na mnohostáročnú históriu. Sme moderný pivovar. Namiesto erbu máme v znaku robota. Zakladáme si na dodržiavaní pivných štýlov. Nerobíme kompromisy, nešetríme. Nevyhýbame sa výzvam. Varíme to, čo nám chutí, to, čo chceme piť aj my sami.“

V ich portfóliu nájdete nezvyčajné kúsky, ale aj klasiku. Dnes ochutnáme pivo, ktoré zaraďujeme do druhej skupiny. Ide o pivo s názvom Hektor. Slovenskí aj českí pivári označujú toto pivo za desiatku, slovenská legislatíva zase za výčapné pivo.

Názov piva: Hektor

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: Ležiak/Výčapné pivo

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu: 4,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 3,49 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou štruktúrou. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu aj náznakov medu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť je ideálna. V chuti kombinácia sladu, karamelu aj jemných medových tónov. Pivo je chlebnaté. Horkosť je výrazná (tesne pod hranou), doznievanie korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Maximálne piteľné pivo, ktoré je dostatočne hutné, iskrivé a chlebnaté. Vytknúť môžeme možno horkosť, ktorá je tesne pod hranou. Fanúšikovia maximálne horkastých chuti asi budú tlieskať. Celkovo je však prevedenie príjemné. Za nás 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.5/10 (2 hodnotení)