Zlatý Bažant si zopakuje minuloročné Vianoce

Bažant Vinoce

Hurbanovský Zlatý Bažant poruší, aj neporuší svoju vianočnú tradíciu. Aj po ôsmykrát uvedie pred Vianocami do predaja svoj pivný špeciál. Kým predchádzajúce roky boli zaujímavé tým, že v Hurbanove vždy pripravili iné pivo, tentokrát však túto tradíciu porušia. Minuloročný špeciál tak jednoducho zopakujú. „Naša minuloročná špecialita Zlatý Bažant Medový Porter bola doteraz jednoznačne najúspešnejšia. Počas celej sezóny sme dostávali množstvo priaznivých ohlasov od našich zákazníkov, majiteľov prevádzok, ako aj samotných konzumentov,“ vysvetľuje Michal Sivko, brand manager značky Zlatý Bažant.

Podľa manažéra sa Porter vlani vypredal už počas novembra.  „Tentoraz sme navarili vyššie objemy, a tak by Porter mal byť dostupný počas celej sezóny,“ presviedča M. Sivko. Odmietol však konkretizovať aké objemy predaja dosiahli vlani a akú várku pripravili na tento rok. V Hurbanove zároveň naznačujú, že v budúcich rokoch by mohli predstaviť iné špeciály. „Máme už však niekoľko námetov na zaujímavé pivné lahôdky aj od našich konzumentov na ďalšie ročníky,“ prezrádza brand manažér.

Zlatý Bažant Medový Porter

Porter je vysokostupňové tmavé pivo, ktorého tradícia siaha až do 18. storočia. Zlatý Bažant Medový Porter 19 % je vyrobený zo štyroch druhov sladu – bavorského, svetlého plzenského, svetlého karamelového a farebného – a s pridaním medu. V predaji by mal byť od konca októbra v štvorbalení 0,33l fliaš. Mal by sa čapovať aj v 300 puboch po celom Slovensku.

Vianočné špeciály sú vo svete pomerne obľúbené. Pivovary sa takýmto spôsobom snažia podporiť predaje vo vianočnom a chladnejšom období, kedy je záujem o tradičné pivo menší. Zväčša sú v kurze tmavé a ťažšie pivá.