Beermalade: Pozeráme sa po zahraničných pivovaroch

Beermalade - rodina Nógellovcov

Pivovarnícky rok ubehol ako voda. V mnohých smeroch bol podobný ako tie predchádzajúce, našli sa však aj nové momenty a výzvy. Portál oPive.sk sa opäť rozhodol usporiadať pravidelnú koncoročnú anketu, v ktorej spovedáme pivovarníkov zo Slovenska. Dnes sa za uplynulým rokom obzerajú Monika a Imrich Nógellovci z džemovaru a pivotéky Beermalade.

Ako hodnotíte uplynulý rok 2019? Čím bol pre vás iný?

Nevieme, či bol iný, asi ani nie, ale v každom prípade bol pestrý. Zastabilizovali sme sa, zvýšili sme produkciu Beermalade, etablovali sme sa na svadobnom trhu, máme viac a viac opakovaných nákupov, v pivotéke organizujeme pravidelné pivné ochutnávky, ktoré sú veľmi obľúbené.

Monika založila Dámsky pivný klub, ktorý sa stal organickou súčasťou našich aktivít.  Zúčastnili sme mnohých akcií, kde sme prezentovali našu Beermalade a veľmi si vážime, že sme boli pozvaní na Medzinárodnú potravinársku výstavu Agrokomplex v Nitre. Získali sme Great Taste Award 2019 vo forme jednej hviezdičky za Beermalade Stupavar Smoked Porter. Náš príbeh zaujal aj autorov knihy 49 Hrdiniek slovenského biznisu, ktorej sme sa stali súčasťou. Rok 2019 teda hodnotíme ako úspešný.

Čo by ste označili za pivovarnícku udalosť roka?

Tradične Bielu Vranu, ale aj Slovenský pohár remeselného piva. Táto súťaž tu chýbala.

Ktorý pivovar vás pozitívne zaujal?

Jasné, napíšeme to sem a ostatní nám budú volať, že prečo nie oni. 🙂 Páčia sa nám napríklad počiny novej vlny kočovných pivovarov.

S akými plánmi vstupujete do nového roka?

Ako sme to písali minulý rok? Variť, variť, variť. Radi by sme pribrali do portfólia Beermalade zahraničné pivovary. Prvou lastovičkou je skvelý Pivovar Mazák. Máme rozpracovaný zaujímavý gastronomický projekt, na ktorý sa veľmi tešíme.

Prečítajte si aj

Beer Bros: Rok 2019 bol pre nás veľmi dôležitý

Snímka: FB Beermalade