Belgická cesta do kyslého neba (Grand Cru Bruocsella)

Brasserie Cantillon - Grand Cru Bruocsella tit

V každom type produktu máte značky, ktoré sa vymykajú bežnej produkcii. Napríklad pri autách máte značky ako Bentley, Ferrari či Maybach. A môžete to pozorovať aj pri pivách. Jedno také si dnes otestujeme. Ide o pivo s názvom Grand Cru Bruocsella – Lambic Bio Sasion 2014-2015. Pivo vyrába belgický pivovar Cantillon.

V tomto prípade ide o pivo, ktoré dozrievalo v dubových sudoch tri roky. Nafľaškované bolo v roku 2018 a pivovar uvádza, že najlepšie je ho vypiť do 20 rokov od tohto dátumu. Zaujalo nás, že pod uzáverom bola ešte korková zátka, ktorá sa otvárala podobne ako víno.

Názov piva: Grand Cru Bruocsella – Lambic Bio Sasion 2014-2015

Pivovar: Brasserie Cantillon

Druh piva: Lambik

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom. Rastislav ďakujeme.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Nízka, takmer žiadna. Bola zložená s väčších bubliniek.

Vôňa: Kombinácia ovocnej kyselinky, keď môžete rozoznať limetu, ale aj koreniny či koriander.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia limety, červeného jablka, egrešov, marhúľ, ale aj výrazných tónov dubu. Kyslosť je stredne výrazná, nerušivá, doznievanie korenisté so suchším dojazdom.

8.5/10

Zhrnutie

Lahodné, nezvyčajné a mnohorozmerné pitie. Ide o kúsok, ktorý pochopíte a oceníte až keď sa „kyseláčmi prepijete“. Všetko je namixované tak, že vás nič nevyrušuje, pritom je pivo výrazné. Ovocné iskrenie sa pekne snúbi s tónmi po dubových sudoch a baví aj korenistá koncovka. Za nás je to pivný zážitok a 8,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.38/10 (4 hodnotení)