Niekedy na lásku potrebujete až druhý dúšok (Mentolka)

Radošina a Nilio - Mentolka

Mentolka. Tak sa volá ochutené nealkoholické pivo, ktoré vzniklo zo spolupráce pivovarov Nilio a Radošina. Ak sa vám názov zdá povedomý, nebude to náhoda. Pivovar Radošina totiž už na trh uviedol pivo s týmto názvom. Išlo o alkoholickú verziu tohto piva. Konkrétne to bol kúsok navarený v štýle Session IPA.

Tentokrát Radošina spojila sily s pivovarom, ktorý sa špecializuje na nealkoholické pivo. Mentolku predstavil pivovar nasledovne: „Základ má v čajových listoch a je obohatená o osviežujúcu kombináciu citrusových bylín. Zakončenie je svieže a chladivé sťa by mentolová žuvačka.“

Názov piva: Mentolka – Ochutené nealkoholické pivo

Pivovar: Pivovar RadošinaPivovar Nilio

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: Maximálne 0,5 percenta.

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, regulátor kyslosti: kyselina citrónová a kyselina mliečna, zelený čaj Sencha, plátky citróna, fúzatka citronová, kvety slamihy piesočnej a nechtíka, mäta.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od pivovaru.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia mäty, citrónov aj kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti mäta, náznaky citrusov, karamelu aj bylinkový podmaz. Horkosť je  výraznejšia, doznievanie korenisté s mentolovým nádychom.

7.5/10

Zhrnutie

Nebola to láska na prvý dúšok, ale je to podarené pivo. Najprv nás zarazilo množstvo chutí v tomto kúsku. S popíjaním nám však pivo chutilo viac a viac. Najmä príjemné citrusovo-mätové kombo. Pivo je iskrivé a osviežujúce, absenciu alkoholu necítite. Za nás 7,5 bodu. Spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9/10 (7 hodnotenie)