Biely Stout? Zaujal lahodnosťou i piteľnosťou (Kakale)

Brewhub, Stenlovar Kakale, recenzia, pivo, domovarič

Občianske združenie BrewHub zastrešuje domovaričov, ktorí pôsobia v Bratislave. Jeho cieľom je pomáhať si navzájom a odstraňovať možné chyby pri varení zlatistého moku, ale aj propagovať domáce varenie piva. A to je vždy fajn, keďže domovariči sú základom rozvoja pivovarníckej scény. Členovia združenia majú peknú tradíciu. Pred Vianocami si vymieňajú pivá, ktoré následne vyhodnocujú a oceňujú tie najlepšie. My sme najlepšie kúsky dostali na otestovanie a pripravili sme tak sériu štyroch recenzií najlepších pív. Dnes to bude pivo s názvom White Stout. Ide o tzv. biely Stout, ktorý navaril domáci pivovar Stenlovar Kakale, za ktorým stojí Stanislav Rejchrt. Pri jeho výrobe bola použitá káva aj kakao.

Názov piva: Kakale – White Stout

Pivovar: Stenlovar

Druh piva: Coffee White Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 5,7 %

Zloženie: Neuvedené. Len to, že bolo použité kakao a káva.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od domovaričskej organizácie Brewhub.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, nevýrazná. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, čokolády i pražených sladov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo stredne plné. Ponúkne kombináciu kávy, tmavej čokolády, pripečenej hrianky. Koncovka je príjemne horkastá. Pivo má nižšiu rezkosť.

7.5/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Ak si odmyslíme rezkosť, ide o kúsok, ktorý by do svojej ponuky mohol rovno zaradiť ktorýkoľvek pivovar. Pivo je lahodné, nezvyčajné a piteľné. Ak zavriete oči a privoniate, skutočne môžete nájsť znaky Stoutu. Za nás by to bolo silných 7,5 bodu.