Bláznivá kombinácia? Takto sa varí svetové pivo (Je Ne Regrette Rien)

Hop Grup, IPA, India Pale Ale, Je Ne Regrette Rien

Idú škorica, pražené mandle a limetka dokopy? Podľa nás nie. Aspoň to sme si mysleli, keď sme čítali novinky, ktoré chce na jarnom Salóne piva predstaviť nitriansky pivovar Hop Grup. Práve ten tieto tri suroviny použil pri varení piva s názvom Je Ne Regrette Rien (v preklade Nič neľutujem). Podľa pivovaru ide o Quadruple experimental IPA. A ten nie je pre padavky. Obsah alkoholu dosahuje 10,6 percenta.

Pivovar ho nasledovne: „Tej ľútosti mohlo byť veľa. Toto pivo nemá veľa dôvodov a predpokladov na to, aby fungovalo. Ale fúúú…. Mňa ako sládka nášho pivovaru toto zrejme práve pre to tak neskutočne baví. Je tam pomerne dosť komplikovane vyskladané sladové telo piva, aby dokázalo vyzdvihnúť aj pražené mandle aj istú korenistosť škorice a niesť aj sviežosť limetky, nehovoriac o kombinácii chmeľov na studené chmelenie. Nič neľutujem.“

Názov piva: Je Ne Regrette Rien

Pivovar: Hop Grup

Druh piva: Imperial India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 26°

Obsah alkoholu: 10,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, škorica, pražené mandle, limetka.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od pivovaru.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Smotanová, stredne vysoká. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Škorica je dominantná. V jej závetrí zachytíte mandle, hrozienka, mliečnu čokoládu aj sušienky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu škorice, pražených mandlí, grepu, limetiek, sušených hrozienok aj náznakov mliečnej čokolády. Koncovka je príjemne horkastá. Alkohol je cítiť najmä niekoľko sekúnd po dopití.

9/10

Zhrnutie

Svetové pivo. Šialená kombinácia mandle–škorica–limetka dopadla nad očakávanie. Pivo je pekne lahodné, iskrivé a hutné. Škorica je výrazná najmä vo vôni, v chuti sa pekne kombinuje s ostatnými zložkami – chvíľu ťahá škorica, potom sušené ovocie, potom citrusy a na konci horkosť, ktoré prechádza do alkoholovej hrejivosti. Pivo je maximálny zážitok. Za nás deväť bodov. Za toto by sa nehanbili ani vo svetových top pivovaroch. V tomto roku je to zatiaľ najlepšie fľaškové slovenské pivo, ktoré sme oficiálne testovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.29/10 (12 hodnotenie)