Bláznivá kombinácia zo škótskeho pivovaru (Mexicake)

Tempest Brewing, Mexicake, Stout, Imperial Stout, pivo s čili, škótske pivo

Škótsky pivovar Tempest Brewing má vo svete slušné renomé. Aktuálna pozícia je však len vrcholcom ľadovca a ukrýva za sebou zaujímavý príbeh a kopec roboty. Zakladateľom pivovaru je Gavin Meiklejohn, ktorý bol najprv domovaričom, keď skúsenosti naberal počas života v Kanade aj v Austrálii. Po čase sa však rozhodol vrátiť domov, kde rozbehol vlastnú reštauráciu. Aj názory okolia ho však v roku 2010 presvedčili, aby sa pustil do vlastného pivovaru. Ten spustil v roku 2010 v priestoroch bývalého mliekarenského závodu. Dnes jeho pivo pijú po celom svete. My ochutnáme kúsok s názvom Mexicake. Ide o Imperial Stout, ktorý bol ozvláštnený o vanilku, kakao, škoricu či čili.

Názov piva: Mexicake

Pivovar: Tempest Brewing

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Spojené kráľovstvo (Škótsko)

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 11%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, ovos, vanilka, kakao, škorica, čili.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 4,38 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Jemná, šľahačkovitá, pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Nájdete v nej kombináciu kakaa, karamelu, škorice, vanilky aj čili. Alkohol je výrazný.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka mnohorozmernú kombináciu kakaa, karamelu, margotky, vanilky, ktorá prechádza cez pikantnú linku k nevýrazne horkastej koncovke. Doznievanie je pikantné a alkoholové.

8.5/10

Zhrnutie

Nezvyčajný a parádny kúsok. Najprv vás prekvapí čokoládovo-škoricová linka, ktorá pripomína margotku. Postupne však pridávate a k slovu sa hlási pikantnosť, ktorej doznievanie sprevádza aj alkoholový dojazd. Práve iskrenie a prekvapivé zvraty robia tento kúsok nezvyčajným. Za nás je to 8,5 bodu. Pokojne vyskúšajte. My sme sa zapotili.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.13/10 (4 hodnotení)