Neuveríte, že toto pivo nemá žiadny alkohol (Limbo Raspberry)

Limbo Raspberry

Dánsky pivovar Mikkeller môžeme považovať za otca všetkých kočovných pivovarov. Stojí za ním pekný príbeh. Dánsky učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. V jeho ponuke nájdete experimenty aj klasiku. Cieľom je ukázať rozmanitosť pivného sveta. A nielen toho pivného. Pivo varí kočovne po celom svete. Dnes ochutnáme kúsok, ktorý zaraďujeme do kategórie nealkoholických pív. Nesie názov Limbo Raspberry 0,3% a ide o kyseláč, resp. Flanders Red Ale.

Názov piva: Limbo Raspberry 0,3%

Pivovar: Mikkeller (navarené v pivovare De Proefbrouwerij)

Druh piva: Nealkoholické pivo – Sour Ale

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedneá

Obsah alkoholu: 0,3%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, maliny, kvasinky.

Cena: Za pivo sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Červená.

Pena: Vysoká a jemná. Mala šľahačkovitú štruktúru.

Vôňa: Kombinácia malín, čučoriedok aj náznakov limetky.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia malín, čučoriedok, limetky aj náznakov červeného vína. Horkosť je príjemná, doznievanie ovocno-kyslasté.

8.5/10

Zhrnutie

Výborné pitie. Iskrivé, hutné a príjemne kyslasté. Neuveríte, že toto pivo nemá alkohol. A to je aj ukážka toho, že sa to dá aj takto. Úplne ľahké a osviežujúce pitie. Za nás 8,5 bodu. Určite ukážka top nealkoholického piva.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)