Bock, ktorý v nás vyvolal polemiku (Karpat Bock)

karpat-bock

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme slovenské pivo. Vyskúšame si pivo štýlu Bock, ktorý navaril Pivovar Karpat. Musíme sa priznať, že tento kúsok sme testovali na výčape a bol veľmi dobrý. Uvidíme aká bude kondícia fľašovej verzie. Bock  nie je v našich končinách rozšíreným štýlom. Jeho korene siahajú do Nemecka a ide o silný ležiak, ktorý môžeme z nemeckého označenia preložiť ako baran. Tento kúsok sa bežne predáva v reťazci Tesco.

Názov piva: Karpat Bock

Pivovar: Pivovar Karpat

Druh piva: Bock

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 17 %

Obsah alkoholu: 7,0 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo bolo kúpené v rámci štvorbalenia. To stálo v Tescu 5,59 eura.

Farba: Hnedo-oranžová. Pivo je kalné. Ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Cítite koreniny, karamel, kvetinky, ale aj kvasinky.

Pena: Hutná, smotanová. Celkom rýchlo padala.

Chuť: Už úvod je postavený vysoko a v rovnakých poschodiach sa pohybujeme aj v strede. Ten je explóziou sladkosti. Nájdete v ňom med, karamel i náznaky kvetiniek. Koncovka je horkastá len platonicky. Chýba aj výraznejšia rezkosť.

6.5/10

Zhrnutie

Je to zvláštne. Toto pivo som pil na výčape a bolo minimálne o triedu lepšie ako fľaškované. Pri Karpate sa mi to nestalo prvýkrát. Rozdiely bývajú aj pri iných pivovaroch, pri tomto kúsku sú však výrazné. Ale k hodnoteniu. Kúsok začína vysoko a v týchto výškach sa pohybujeme aj v ďalšom priebehu. V strede nájdete kombináciu medu, karamelu a sladkých ovocných tónov. Tóny sú síce hutné, pôsobia surovejšie. Celkovo je však pivo nadštandardné. Dávam 6,5 bodu. Opakujem, na výčape bolo lahodnejšie. Vyskúšajte a napíšte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.43/10 (15 hodnotenie)