Bola aj polemika, ale toto je zážitkové pitie (Smoothie Beer Sweet)

Maryensztadt Craft Brewery - Smoothie Beer Sweet

Poľský pivovar Maryensztadt pribudol na pivnú mapu našich severných susedov v roku 2015. Nájdete ho v meste Zwoleń, keď svoju ponuku zakladá na kombinácii klasických a netradičných pivných štýlov. V roku 2018 napríklad začali s projektom Barrel Aged, keď pivo nechávajú dozrievať v drevených sudoch. My dnes ochutnáme pivo s názvom Smoothie Beer Sweet – Mango, Orange, Banana, Marshmallow.

Názov piva: Smoothie Beer Sweet – Mango, Orange, Banana, Marshmallow

Pivovar: Maryensztadt Craft Brewery

Druh piva: Pastry Sour Fruit Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pyré z ovocia (mango, banán), prírodná pomarančová šťava, laktóza, chmeľ, prírodná aróma, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: s Svetlo-žltá, pivo je zahmlené, kalné.

Pena: Nízka s jemnou šľahačkovitou štruktúrou. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia manga, pomarančov, banánov aj cukríkov.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť je nižšia. V chuti kombinácia pomarančov, manga, cukríkov (marshmallow) aj pomela či ananásu. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocno-sladkasté. Jemne cítiť aj kyslastú linku, tá je však v úzadí.

8/10

Zhrnutie

Mali sme aj polemiku, ale nakoniec sme sa zhodli. Je to zážitkové pitie, ktoré prekvapí hutnosťou, ale aj sladkosťou. Tej by mohlo byť menej, určite by to pomohlo celkovému vyzneniu. Inak je to však nezvyčajné a za nás aj podarené pitie. Aj preto dávame pivu osmičku. Pivo nemusí sadnúť každému, pre nás to však bol zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)