Bratislava má ďalší pivovar. Brány otvára Pivovarská spilka

Pivovarská spilka, nový pivovar, Bratislava

Ponuka remeselného piva bude od piatka 16. novembra zase o čosi bohatšia. Práve v tento deň otvára svoje brány ďalší bratislavský pivovar. Ponesie meno Pivovarská spilka a nájdete ho Mierovej ulici 95 v Ružinove.

Pätica domácich pív

Ide o klasický reštauračný pivovar. „V ponuke bude štyri až päť pív. Okrem ležiaku to bude aj IPA, APA, tmavé pivo a jeden špeciál,“ približuje pre oPive.sk jeden z konateľov. Pivovar disponuje tisíclitrovou varňou.

Len pre porovnanie, takáto veľká varňa je v našich remeselných pivovaroch najrozšírenejšia. Pivovarská technológia je umiestnená v suteréne objektu. Podnik chce staviť na kombinácii domáceho piva aj teplej kuchyne.

Pivovar sa môže pochváliť aj pomerne veľkou kapacitou na sedenie. „Vnútri disponuje podnik 150 miestami, vonku je to zase terasa pre 200 ľudí,“ hovorí konateľ. Časť terasy je pritom aj zasklená.

Pri rekonštrukcii boli zachované pôvodné prvky prevádzky, ako vonkajšie a vnútorné pódium, ktoré budú slúžiť na kultúrno-spoločenské akcie. „Jedno z pódií ma dokonca zachovanú aj oponu,“ hovorí konateľ. Podnik chce lákať aj celé rodiny.

Ďalší pivovar? Uvidíme

Areál pivovaru ponúkne športovo-spoločenské využitie s petangovým ihriskom, detským ihriskom, otvoreným ohniskom, altánkom, požičiavaním byciklov, šípkami a ruskými kolkami.  Majiteľ nevylúčil, že by v budúcnosti mohol vzniknúť aj ďalší pivovar. „Uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ naznačil.

V lokalite dnes nájdete viacero podnikov. Remeselnú ponuku majú napríklad v podnikoch Feriba pub či Carisimo. Zväčša však dominujú podniky, ktoré ponúkajú pivo zo slovenských či českých priemyselných pivovarov.

Pivovarská spilka je už tretím bratislavským pivovarom, ktorý vznikol tento rok. Už skôr svoje brány otvorili Mestský pivovar Alžbetka či pivovar Breisburg. Spilka bude šestnástym pivovarom v hlavnom meste. Toto číslo pôvodne patrilo pivovaru Breisburg, svoje brány však medzičasom zavrel Zámocký pivovar.

Prečítajte si aj

Mapa slovenských pivovarov. Kde všade varia pivo