Pivné nebo? Pozrite sa, ako vyzerá pivotéka u susedov

Často sa nás pýtate, kde kupujeme pivo. Je to rôzne. Naše zásoby sa snažíme priebežne dopĺňať a vyberať hlavne aktuálne slovenské kúsky, keďže chceme podporovať hlavne domácich producentov. Musíme mať však prehľad aj o zahraničnej produkcii. V tomto prípade máme vybrané obľúbené pivotéky aj v zahraničí.

Široký výber

Jedna z nich sídli vo Viedni a nesie meno Beer Lovers. Nájdete ju na ulici Gumpendorfer, keď sa k nej pohodlne dostanete aj metrom. Stačí vystúpiť na zástavke metra Kettenbrückengasse a prejsť niekoľko stoviek metrov priamo do predajne.

Oproti slovenským pivotékam ponúka oveľa širší sortiment pív. Každý pivný štýl má svoj vlastný regál – IPA, Stout, Barley Wine, Sour či Porter. Nemusíte sa tak preháňať po celej predajni a hľadať preferovaný štýl. Novinky sú zase usporiadané pri vstupe.

Ceny?

Nechýba ani veľká chladiaca miestnosť, kde sú umiestnené ležiaky. Aby toho nebolo málo, pivo vám načapujú aj do prenosných fliaš. Za pozornosť stoja aj škatule s výberom pív, ktoré namixuje samotná predajňa.

A čo ceny? Tie sa začínajú v Beer Lovers asi na sume okolo dvoch eur a potom stúpate až do výšin. Kto hľadá najlacnejšie pivo, asi nepochodí. Ale o tom nie sú takéto pivotéky. Pre lepšiu ilustráciu vám prinášame malú fotoreportáž z pivotéky.

Prečítajte si aj

Kde všade kúpite remeselné pivo (Zoznam pivoték)