Bratislavské meštianske pivovary núkajú novým záujemcom

Bratislavský meštiansky pivovar

Len pred pár dňami sme písali o tom, že Bratislavský meštiansky pivovar expandoval do susednej Viedne. Nie je to však jediná novinka z dielne prevádzkovateľa dvoch pivovarov. Tá druhá, je podstatne prekvapujúcejšia.

Cez inzerát

V sobotu sa na internete objavila hneď dvojica inzerátov. Ten prvý hovorí o odstúpení reštaurácie na Dunajskej ulici. „Ponúkame na odstúpenie nájmu veľmi známu a zabehnutú prevádzku pivovarskej reštaurácie na Dunajskej ulici v Bratislave, ktorú vybudovali cca pred 8 rokmi na mieste Prešporskej kúrie s výmerou 1 114 štvorcových metrov + letná terasa cca 100 štvorcových metrov,“ píše sa v inzeráte realitnej kancelárie Platinum Real.

Podľa neho sa prevádzka odstupuje s kompletným vybavením, zariadením ako aj technologickým zariadením na výrobu a skladovanie piva. Cez inzerát sa núka záujemcom aj druhý pivovar na Drevenej ulici.

„Nachádza sa v centre Bratislavy na Drevenej ulici hneď vedľa hotela Crowne Plaza s výmerou cca 600 štvorcových metrov je situovaný na troch podlažiach, kompletne zrekonštruovaných priestoroch bolo na mieru vyrobené zariadenie z kvalitných a odolných materiálov,“ píše sa v inzeráte.

Čo bude ďalej?

Ceny ani konkrétne podmienky odstúpenia neboli v oboch prípadoch uverejnené. Portál oPive.sk kontaktoval realitnú kanceláriu a tá potvrdila, že ponuka je aktuálna. Čo je za týmto krokom prevádzkovateľa, nie je jasné.

Za oboma pivovarmi stojí spoločnosť Bratislavský Meštiansky Pivovar. Firma je už etablovaná na reštauračnom trh keď jej ročné tržby presiahli v rokoch 2017 a 2018 päť miliónov eur. Predaju sa budeme venovať a budeme sa snažiť priniesť ďalšie informácie.

Prečítajte si aj

Slováci otvorili v centre Viedne pivovar 

Snímka: FB Bratislavský meštiansky pivovar