Bratislavský Le Šenk skončil, nahradí ho „nepivný“ koncept

V Bratislave skončil ďalší podnik, ktorý sa špecializoval na remeselné pivo. Po tom, čo sme minulý týždeň informovali o tom, že svoje brány zatvoril Novomestský pivovar, v tichosti skončil aj Le Šenk. Ten rozširoval ponuku piva v centre hlavného mesta.

Na ceste nový koncept

Podnik, ktorý sa dostal na mapu remeselných krčiem asi pred necelými štyrmi rokmi, stavil od začiatku na pivo. Celý názov pubu bol Le Šenk Craft Beer Cafe a jeho prvou výhodou bola poloha. Podnik bol situovaný blízko centra vďaka čomu sa stal populárny aj medzi zahraničnými návštevníkmi. Napríklad server Tripadvisor ho v hodnotení užívateľov zaradil na 13 miesto zo 152 podnikov v kategórii Krčma/Pub v Bratislave.

Konkurenčnou výhodou Le Šenku bol aj čas vzniku. V čase rozbehu bol totiž medzi prvými podnikmi v centre so širšou ponukou remeselného piva. Na jeho točkách ste mohli nájsť značky ako Stupavar, Sessler, Jama či Padre Craft. Značnú časť ponuky pritom tvorili aj české pivá.

Koncom tohto leta však podnik zatvoril svoje brány, zložil cedule a zrušil profil na sociálnej sieti. Dôvod bol prozaický. „Le Šenk skončil. V budúcnosti ho nahradí iný koncept, ktorý síce ponúkne remeselné pivo, nebude však zameraný na pivo,“ uviedlo pre oPive.sk vedenie celej skupiny.

Veľká konkurencia

V tomto smere mala zohrať svoju úlohu aj zmena situácie na trhu. Aj v centre Bratislavy totiž pribudli viaceré podniky, ktoré sa špecializujú na remeselné pivo. Len za posledný polrok sa ponuka rozšírila o podnik Be Unorthodox, Craft Beer Bar či Mestský pivovar Alžbetka. Pípy s remeselným pivom sa pritom objavujú aj v ďalších, nešpecializovaných podnikoch.

Skupina, ktorá prevádzkovala podnik Le Šenk, zastrešuje aj ďalšie podniky. Najznámejší je koncept La Putika, ktorý má v Bratislave šesť pobočiek. V jeho ponuke sú čapované aj fľaškové pivá. Priaznivci remeselného piva však poznajú aj pub Skupinová terapia na Kollárovom námestí. Ten má výčape deväť druhov piva.

Prečítajte si aj

Novomestský pivovar potichu a nenápadne zatvorili

Snímka: Le Šenk