Bratislavský Októberfest sa blíži. Organizátori hlásia zmeny

Už budúci piatok odštartuje  v Bratislave ďalší ročník Bratislavského Okóberfestu. Podujatie, ktoré minulý rok hostilo Tyršovom námestie, tentokrát zmení lokalitu. Aj o tom sme sa porozprávali so spoluorganizátorom festivalu Michalom Pápešom z Minipivovar.sk.
Chystá sa už druhý ročník Bratislavského Októberfestu. Mení sa miesto. Prečo práve Fajnorovo nábrežie?
Aby som to upresnil, chystá sa už tretí ročník Bratislavského Októberfestu. Prvý ročník bol taký pokusný na Bratislavských hradbách, ale ten som ja ešte neorganizoval. Druhý ročník bol minulý rok na Tyršovom nábreží v Petržalke. Miesto sa mení z Tyršovho nábrežia na Fajnorovo nábrežie. Dôvodov na zmenu miesta bolo viacero. Tyršovo nábrežie sa môže zdať ideálne pre takúto akciu, ale opak je pravdou. To miesto si žije vlastným životom a nikto ho nekontroluje, nestará sa oň. Je tam ťažké niečo robiť nakoľko si treba zabezpečiť vodu, elektriku, WC, … Ideálne miesto pre mňa by bolo Hviezdoslavovo námestie, ale žiaľ, nestretli sme sa s pochopením na Starom Meste. Tam nám však ponúkli Fajnorovo nábrežie, tak to ideme skúsiť tam. Myslím, že to bude výborné, útulné miesto so super dostupnosťou pre návštevníkov.

Aké ďalšie zmeny podujatie prinesie?
Okrem zmeny miesta by žiadne veľké zmeny nastať nemali. Koncept zostáva rovnaký ako minulý rok. Pivovary a kočovníci z Bratislavskej župy + hosťovské pivovary a gastro stánky zvolené tak, aby si každý prišiel na svoje. Nie je to žiadny veľký, megalomanský festival. Chcem, aby bol útulný, priateľský a najmä, aby sa návštevníci cítili čo najlepšie. Dúfam, že k tomu pomôže aj hudobná produkcia. V piatok zameraná na punk a v sobotu taký relax v štýle indie pop.

Ktoré pivovary budú na podujatie pozvané?

Ako som už spomenul vyššie, zúčastnia sa skoro všetky pivovary a kočovné pivovary z Bratislavskej župy + v jednom stánku budú hosťovské pivovary z Moravy a Čiech. Bratislavský Októberfest je organizovaný v spolupráci s Bratislavskou župou, a preto sme sa rozhodli, že ponúkneme to najlepšie čo existuje v Bratislavskej župe.

Aký bude systém platenia (konzumácie) na podujatí?
Nevyberáme žiadne vstupné. Nebudeme používať žiadne žetóny. Zákazníci si za pivo a jedlo budú platiť v hotovosti.

Je známy aj sprievodný program? Čo všetko môžu návštevníci čakať?
Minulý rok sa nám osvedčil koncept piatka trošku hlučnejšieho a akčnejšieho a v sobotu relax a pohoda. V piatok nám zahrajú napríklad Ramones a Karpina. V sobotu to budú rôzni DJs a večer výborný King Shaolin.
  • Viac informácií o podujatí sa dozviete TU

Snímka: Pixabay/manfredrichter